Hammers s Coufalem v základu berou tři body. Slovan Bratislava padl v Arménii

Vladimír Coufal | Zdroj: Profimedia

Evropská konferenční liga pokračovala ve čtvrtek druhými zápasy základní skupiny. Mimo českých zástupců šel do hry například West Ham, který vyhrál na půdě Silkeborgu 3:2. Neuspěla ale Barákova Fiorentina, která padla na hřišti Basaksehiru vysoko 0:3.

West Ham nasadil do základní sestavy z české dvojice pouze Vladimíra Coufala, který odehrál celý zápas. Tomáš Souček se do hry dostal až za stavu 3:1 v 63. minutě, když střídal Rice. Domácí Silkeborg se dostal do vedení 1:0 v šesté minutě, ale hosté dokázali ještě do poločasu skóre otočit. Dánský celek v druhé půli ale snížil a udělal ze zápasu drama. Londýňané nakonec uspěli a po výhře 3:2 a ve skupině B jsou nadále stoprocentní.

Nespokojený bude po druhém zápase Antonín Barák. Jeho Fiorentina totiž prohrála jasně 0:3 na půdě tureckého Basaksehiru. Český záložník se dostal do hry v 67. minutě a byl na hřišti při dvou gólech domácích.

​S nulou odešel ze zápasu s Pjunikem Jerevan Slovan Bratislava, který v Arménii prohrál 0:2 a ve skupině má pouze bod. Porážce nezabránil ani Jaromír Zmrhal, který odehrál první poločas. Z českých hráčů se představil ještě Petr Mareš, který obléká dres lotyšského RFS. Proti Hearts odehrál celý zápas, ale nakonec jeho tým padl 0:2.

Výsledky Evropské konferenční ligy:

Alkmaar – Vaduz 4:1 (1:1)
Branky: 19. Barasi, 81. Beukema, 90+2. Sugawara, 90+5. M. de Wit – 21. Goelzer.

Apollon – Dnipro-1 1:3 (0:3)
Branky: 58. Pittas – 11. Rubčynskij, 26. Dovbyk, 45. Dovbyk.

CFR Kluž – Sivasspor 0:1 (0:1)
Branka: 28. Gradel.

Djurgarden – Molde 3:2 (0:1)
Branky: 50. Doumbouya, 58. Banda, 90+1. Asoro – 39. D. Fofana (pen.), 77. Breivik.

Gent – Shamrock Rovers 3:0 (2:0)
Branky: 9. Cuypers, 18. Odjidja-Ofoe, 65. Odjidja-Ofoe.

Pyunik – Slovan Bratislava 2:0 (2:0)
Branky: 35. Dašjan, 36. Otubanjo.

Zalgiris – Basilej 0:1 (0:0)
Branka: 62. Zeqiri.

Basaksehir – Fiorentina 3:0 (0:0)
Branky: 57. Gürler, 71. Gürler, 90. B. Traoré.

FCSB – Anderlecht 0:0

H. Beer Sheva – Villarreal 1:2 (0:1)
Branky: 63. Hatuel – 28. Morales (pen.), 67. Baena.

Lech – Austria Vídeň 4:1 (1:1)
Branky: 27. Ishak, 64. Skóraś, 76. Velde, 90. Velde – 29. Braunöder.

Partizan – Nice 1:1 (0:1)
Branky: 60. Diabaté – 2. Bryan.

RFS – Hearts 0:2 (0:1)
Branky: 43. Shankland (pen.), 90+3. Forrest.

Silkeborg – West Ham 2:3 (1:3)
Branky: 6. Kusk, 75. Tengstedt – 13. Lanzini (pen.), 25. Scamacca, 38. Dawson.

Jinému týmu z Londýna se v Lize mistrů už tolik nedařilo. Chelsea na svém hřišti pouze remizovala se Salcburkem: