Fotbal

David Beckham vzdal hold královně Alžbětě II. Ve frontě čekal přes 12 hodin

Anglická veřejnost se během pátku loučí s královnou Alžbětou II. Mezi dlouhou frontou lidí, kteří se přišli rozloučit s královnou, byl i bývalý fotbalista David Beckham. Ve frontě do Westminster Hall čekal více než 12 hodin. To vše kvůli tomu, aby uctil památku zesnulé královny.

"Kdyby ještě žili moji prarodiče, vím, že by tu teď chtěli být. Jsem tu nyní za ně a za svou rodinu. A abych se všemi, kteří tu jsou, uctil královninu památku," řekl Beckham v rozhovoru pro ITV News. "Myslím, že Její Veličenstvo znamenalo tolik v mnoha různých ohledech. Za sebe mohu mluvit o tom, kolikrát jsem se s královnou mohl během své kariéry setkat. Měl jsem velké štěstí," pokračoval Beckham, který který byl oceněn Řádem britského impéria.

"Reprezentovat svou zemi, být kapitánem své země… Pokaždé, když jsme tam stáli, měli na sobě národní dresy, já měl pásku na ruce a zpívali jsme hymnu, tak to pro nás ohromně znamenalo. Pokaždé to bylo něco výjimečného," vzpomínal Beckham.

Související obsah

​"Tento den je ohromně těžký. Je těžký pro národ, pro všechny na celém světě, protože to všichni cítí. Naše myšlenky jsou s rodinou a se všemi, kteří tu dnes jsou. Je výjimečné tady být a poslouchat od lidí různé příběhy," doplnil slavný fotbalista.

Fronta na rozloučení s královnou měřila přes osm kilometrů. Táhla se od Westminster Hall až do Southwark Park v jihovýchodním Londýně. "Myslel jsem, že když přijdu ve dvě ráno, bude to tu trochu klidnější. Mýlil jsem se," řekl na závěr Beckham.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události