Nešťastník i hrdina. Francouz vstřelil v zápase dva góly, každý do jiné sítě

To se jen tak nevidí. Francouzský záložník Matteo Guendouzi v nedělním duelu svého Marseille proti Rennes poznal, jaké to je být za smolaře i hrdinu. Nejprve si nešťastně srazil balón do vlastní sítě a Olympique prohrával 0:1. Pak si ale třiadvacetiletý záložník napravil reputaci a povedenou hlavičkou srovnal na 1:1. Jeho tým se tak posunul na druhou příčku Ligue 1. Na vedoucí PSG ztrácí pouhé dva body.

V utkání Marseille proti Rennes běžela na časomíře 25. minuta, když chtěl záložník Guendouzi zabránit ofenzivní akci soupeře. Ale místo toho, aby balón po centru Hamariho odkopl do bezpečí, srazil si ho nechtěně do vlastní sítě.

Zatímco hráči Rennes okamžitě začali slavit branku, třiadvacetiletý Francouz nevěřil vlastním očím a zklamaně poodešel ke středovému kruhu. Krátce po startu druhého poločasu se mu však povedlo chybu z první půle odčinit.

Zkraje 52. minuty si totiž naskočil na centr z rohového kopu a skvělou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Jeho radost tak neznala mezí. Obzvlášť proto, že pro Marseille nakonec zachránil body.

​Stejným výsledkem totiž duel skončil a Olympique se posunul na druhou příčku tabulky, kde ztrácí pouhé dva body na PSG. Třetí Lorient je na tom ještě o bod hůř.