MMA

Miminko i konec po osmnácti letech. Ikona MMA oznámila dvě novinky

Miminko i konec po osmnácti letech. Ikona MMA oznámila dvě novinky
José Aldo před debutem v bantamové váze Zdroj: Profimedia

Věhlasný zápasník a jedna z největších legend MMA José Aldo přišel se dvěma velkými novinkami. Šestatřicetiletý matador totiž v jeden den oznámil odchod do sportovního důchodu i narození syna, který dostal jméno po otci. Obojí Brazilec potvrdil na svých sociálních sítích.

Za dobu své kariéry dokázal od jejího startu v roce 2004 vybojovat jednatřicet vítězství a jen osmkrát odešel z klece poražen. Postupně se stal jednou z největších legend MMA. Svůj první titul ve slavné UFC získal už v roce 2010 v pérové váze, přibližně o půl roku později titul obhájil a později dokráčel k obhajobě celkem sedmkrát.

Jednou z pár porážek, jež utrpěl, byla v roce 2015, kdy nestačil na Conora McGregora. Prohrál i svůj doposud poslední zápas, a to v srpnu letošního roku. Podlehl Merabu Dvališvilimu během večera UFC 278. 

Ve stejný den, kdy se mu narodil syn José Aldo Terceiro, oznámil, že se zápasením definitivně končí. Vše uvedl na svých sociálních sítích. Tam se pochlubil především čerstvým přírůstkem do rodiny, který po narození vážil 3,11 kilogramu a měřil 46 centimetrů. 

"Nastal den oslav. Jsme tu s otevřenou náručí, abychom ti dali všechnu lásku na světě. Tak krásný a tak malý, schopný probudit ten největší cit: lásku. Vítej, synu. Milujeme tě," napsal Aldo na svůj instagram k fotce své partnerky a jejich miminka. 

Související obsah

Fanoušci tak museli na jednu stranu vstřebávat odchod, na druhou se ale mohli radovat z Aldova štěstí. Těšit je může i fakt, že Brazilec svět zápasů zřejmě neopustí. Je možné, že se bude věnovat boxu. 

MMA bijec Martínek promluvil o pornografické minulosti své partnerky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události