Fotbal

Součkova nadvláda skončila. Schick byl vyhlášen nejlepším fotbalistou ČR

Součkova nadvláda skončila. Schick byl vyhlášen nejlepším fotbalistou ČR
Patrik Schick se raduje z branky Leverkusenu Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalista Patrik Schick poprvé ve své kariéře vyhrál anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony 2021/22. Sesadil z trůnu Tomáše Součka, který ji ovládl v předešlých dvou ročnících. Záložník West Hamu se tentokrát umístil na druhém místě a na nového krále ztratil 380 bodů. Třetí místo obsadil Tomáš Vaclík.

Patrik Schick navázal na povedený podzim, kdy v "poločase" ankety, ve které hlasují sportovní novináři, vedl nad Tomášem Součkem o 207 bodů. V hlasování za jaro svůj náskok ještě navýšil a celkově si připsal 1 422 bodů, což je nejlepší výsledek od sezony 2012/2013, kdy Petr Čech získal 1 833 bodů. 

Loňská sezona se Patriku Schickovi opravdu povedla. Nastartoval ji parádním představením na evropském šampionátu, kdy se s pěti góly z pěti zápasů dělil o nejlepšího střelce turnaje s Cristianem Ronaldem. Dařilo se mu poté i na klubové úrovni. V dresu Leverkusenu nastřílel v Bundeslize 24 gólů, v čemž jej překonal pouze Robert Lewandowski. Na záda mu koukal mimo jiné i Erling Haaland. 

Související obsah

​Na druhém místě se umístil Tomáš Souček, který vyhrál Zlatý míč v posledních dvou sezonách. Třetí místo patří brankáři Tomáši Vaclíkovi. Z hráčů české ligy se nejvýše umístil Adam Hložek, kterému patří šesté místo. V době, za kterou se anketa vyhodnocovala, ještě oblékal dres pražské Sparty. Nyní je již hráčem Leverkusenu. O pozici za ním skončil Jan Kuchta, který podzimní část sezony strávil ve Slavii. Jeho tehdejší spoluhráč Tomáš Holeš skončil devátý. Desítku uzavírá Jakub Pešek. 

Celkové pořadí Zlatého míče ČR za sezonu 2021/22:

1. Patrik Schick

2. Tomáš Souček

3. Tomáš Vaclík

4. Antonín Barák

5. Vladimír Coufal

6. Adam Hložek

7. Jan Kuchta

8. Michal Sadílek

9. Tomáš Holeš

10. Jakub Pešek

Patrik Schick svým gólem zachránil Leverkusenu remízu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události