Hokej

Chára se loučí s NHL. Je to úplný konec? Společně s ním končí další dva velikáni

Legendární slovenský hokejista Zdeno Chára oznámil oficiální konec v NHL. S Bostonem podepíše jednodenní smlouvu, čímž zakončí svoji 25 let dlouhou cestu v nejslavnější lize světa. Jestli to znamená jeho definitivní tečku za profesionální kariérou, ještě není z jeho prohlášení na sociálních sítích stoprocentně zřejmé, i když se to jeví jako velmi pravděpodobné. Společně s ním ukončily kariéru i další dvě hokejové legendy –⁠ P. K. Subban a Keith Yandle.

Hokejová NHL se loučí s jedním z nejlepších obránců všech dob. Zdeno Chára zde během 25 let nastoupil do 1 880 zápasů (1 680 v základní části a 200 v play-off), ve kterých vystřídal dres čtyř týmů. Největších úspěchů se dočkal v Bostonu Bruins, kde v sezoně 2010/2011 zvedl nad hlavu slavný Stanley Cup. Se stejným týmem došel ještě dvakrát do finále, a to v letech 2013 a 2019. Další velké triumfy už v nejslavnější hokejové lize nepřidá, což oznámil na sociálních sítích. 

https://www.instagram.com/p/CiuoO13glSf/?utm_source=ig_web_copy_link

"Po 25 sezonách profesionálního hokeje a 1 680 zápasech v základní části, 200 utkáních v play off o Stanley Cup a stovkách mezinárodních zápasů mám tu čest oznámit mé rozhodnutí, že definitivně končím v NHL," uvedl na začátku svého prohlášení na sociálních sítích. "Jsem poctěn, že se dnes můžu vrátit do TD Garden, kde podepíšu jednodenní smlouvu s Bostonem Bruins, kde oficiálně ukončím moji kariéru s týmem, který pro mě a moji rodinu moc znamenal," prozradil 45letý hokejista své plány. "Je zde mnoho lidí, kteří se podíleli na mém úspěchu, do čehož počítám i vás všechny. Těším se, až se s vámi všemi dnes (v úterý) odpoledne rozloučím."

Se svojí legendou se na sociálních sítích rozloučil také Boston. "Zdeno, tvůj příchod do Bostonu odstartoval éru, na kterou nejde zapomenout. Tvoje jedinečné vůdcovství, odhodlání a charakter formovaly naši organizaci, město a celou hru," stojí v prohlášení na twitteru. 

Zdeno Chára ale není sám, kdo dal zámořskému hokeji v úterý definitivní sbohem. Jen pár minut po něm přišli se stejným prohlášení P. K. Subban a Keith Yandle. "Nikdy jsem na sebe nekoukal jen jako na hokejistu. Považoval jsem se za člověka, který byl narozen, aby hrál hokej. Z tohoto pohledu jsem si užíval každé chvíle na ledě, jako by to byla ta poslední. Oslavoval jsem každý gól a hrál každý zápas tak, jako by někdo, kdo mě nikdy neviděl hrát, zaplatil, jen aby mě viděl hrát hokej," napsal ve svém vzkazu na rozloučenou Subban, jenž si zahrál ve finále Stanley Cupu v dresu Nashvillu a pyšnit se může zlatou olympijskou medailí ze Soči. 

https://www.instagram.com/p/Ciur9YJOsI6/?utm_source=ig_web_copy_link

Související obsah

Třetím do party je Keith Yandle, který se do historie NHL nesmazatelně zapsal jako "Železný muž". V nejprestižnější hokejové lize světa odehrál bez přestávky 989 zápasů. Tato série mu skončila letos v dubnu, kdy nemohl zasáhnout do utkání proti Torontu. Paradoxně za to nemohlo žádné zranění, ale trenér Philadelphie Mike Yeo chtěl dát šanci mladším hráčům. Brzy ale o tento rekord může přijít. Útočník Phil Kessel, který stále aktivně hraje, momentálně drží sérii 982 zápasů bez pauzy. 

"Končím se hrou jménem hokej. Svůj talent nyní využiji k nicnedělání na pláži South Beach," glosoval svůj konec 36letý hokejista, který v NHL odehrál 1 109 zápasů.

V NHL Chára z pozice obránce nastřílel 227 gólů a na dalších 523 přihrál. Znám byl ale také jako velmi dobrý bijec: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události