Další sporty

Neumannová promluvila o začátcích kariéry. Měla vážné zdravotní problémy

Bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová patří se šesti olympijskými medailemi k nejlepším českým sportovcům historie. Nyní se 49letá rodačka z Písku rozhodla v pořadu Život ve hvězdách promluvit o svém soukromí i o svých začátcích kariéry.

Málokdo totiž ví, že Kateřinu Neumannovou v mládí trápily růstové potíže s páteří. Ostatně kvůli tomu také musela skončit s rychlostní kanoistikou. "To, proč mi kdysi lékaři zakazovali sport, byla růstová věc, kterou asi budu mít už navždycky. Nyní si naštěstí zásadní zdravotní problémy nenesu. Ale co třeba vím, tak nevydržím stát dlouho na koncertu. Dělá mi problém stát na místě a jsem odsouzená k tomu, že pokud budu chtít, aby mě neboleli záda, tak musím co nejdéle cvičit, udržovat se v kondici a mít záda zpevněný," vysvětluje v pořadu Život ve hvězdách olympijská vítězka z Turína. 

I přes tyto problémy se ale Kateřina Neumannová dokázala zapsat do historie českého sportu, když získala celkem šest olympijských medailí, k tomu navíc přidala dva zlaté kovy z mistrovství světa. 

Související obsah

​​"Moje sportovní kariéra už je přeci jenom pár let pryč, ale vzpomínám na ní samozřejmě ráda. Ale teď se snažím dívat tak nějak dopředu a žiji tím, co je teď a ne tím, co bylo. Je to nějaký pěkný kus historie, který byl, co se týká emocí, zážitků i práce s tím spojeným, velmi silný. Už je to ale pryč. Teď se na sport ráda dívám v televizi a na běžkách si ráda zajezdím na Šumavě. I když samozřejmě už v jiném tempu," směje se 49letá běžkyně na lyžích, která se nyní věnuje jiným aktivitám a má už také jiné cíle. 

"Já si svůj sportovní sen i cíl splnila. Olympiádu už samozřejmě znova nevyhraji. Mám teď cíl dělat věci, které mě baví a přinášejí užitek i radost lidem okolo mě. Například sportovní festival na Lipně je to, co mě fakt baví. Protože je to práce na nějakém projektu, který má začátek a konec. Když odsud lidé odjíždějí a ptají se, kdy bude příští rok zase festival, tak je to jedna z věcí, která mi dělá radost. A pak samozřejmě mi dělá radost pomáhat Lucce a plnit jí její sny," zmiňuje Neumannová svou dceru Lucii, která se věnovala tenisu a nyní předvádí velice slibné výkony v atletice. Je tak možné, že o jménu Neumannová ve sportu ještě uslyšíme. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události