Sport

Po příjezdu z Nagana stříkalo šampaňské všude, vzpomíná Neumannová

S Kateřinou Neumannovou udělala rozhovor naše redaktorka Zuzana Říhová k výročí jejích olympiád. Je nejúspěšnější českou běžkyní na lyžích a jednou z nejlepších českých sportovců v naší historii. Vysněné zlato získala až na své poslední olympiádě v Turíně, kde ji podporovala také dvouletá dcera Lucinka. Záběry jejich objetí po dojezdu do cíle mnohokrát obletěly svět.

Do Turína odjížděla ve své životní formě a také s rozhodnutím, že jsou to její poslední závody pod olympijskými kruhy. Za nejúspěšnější olympiádu samozřejmě považuje tu, kde získala zlatý kov. "Zlato je jen jedno, takže Turín považuji za nejlepší, ale co se týká atmosfery, řadím jako nejlepší OH v Lillehameru," hodnotí Neumannová své olympijské účasti.

Po narození dcery Lucky musela skloubit vrcholový sport s péčí o dítě, pomáhali jí rodiče a chůvy. Dle jejích slov jí to ale v kariéře neomezovalo. "To, že jsem měla dceru, byl pro moji kariéru zklidňující prvek a já jsem se stala psychicky vyrovnanější," hodnotí.

Související obsah

Pro trenérskou kariéru se nerozhodla právě kvůli dceři, které chce být nablízku. Nyní pracuje na ministerstvu obrany, kde má na starosti armádní sport. "Jsem spojka mezi ministerstvem a Duklou," přibližuje svou současnou práci olympijská vítězka z Turína.  A také má na starosti v olympijském výboru komisi duální kariéry, která pomáhá sportovcům při konci kariéry a zařazení do normálního života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události