Motorsport

Bautista navýšil vedení v MS superbiků. König dojel jako poslední

Bautista navýšil vedení v MS superbiků. König dojel jako poslední
Radující se Álvaro Bautista | Zdroj: Profimedia.cz

V Katalánsku pokračuje mistrovství světa superbiků, kde se stále výrazně bojuje o titul světového šampiona. Krok k titulu udělal španělský jezdec Álvaro Bautista, který ovládl první víkendový závod. Jeho pronásledovatel Toprak Razgatlioglu skončil až na pátém místě, König dojel jako poslední.

Bautistu a Razgatliogla dělilo před prvním víkendovým závodem 30 bodů, Jonathan Rea na vedoucího Španěla ztrácel již 47 bodů. Bautista se dostal hned na startu závodu na první flek, který si držel až do konce, čímž si dojel pro důležitou výhru. 

Toprak Razgatlioglu se držel za Bautistou ještě čtyři kola před koncem, ale poté nastaly nejspíše nějaké potíže. Turka nejdříve předjel rival Rea, poté také Američan Gerloff a Ital Rinaldi. Oliver König dojel nakonec na 19. místě, do cíle ale vzhledem k pádům dojel na posledním místě. 

Související obsah

Bautista si tak připsal důležité body do žebříčku šampionátu a přiblížil se k titulu světového šampiona. Další závod se jede v neděli. Po závodním víkendu zbývají v kalendáři již jen čtyři podniky, a to v Portugalsku, Argentině, Indonésii a končit se bude v Austrálii. 

Oliver König a Filip Salač jezdili na ploché dráze na Markétě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události