Tenis

Federerovo loučení? Jeden z nejhezčích momentů v životě, řekl dojatě Djokovič

Federerovo loučení? Jeden z nejhezčích momentů v životě, řekl dojatě Djokovič
Novak Djokovič a Roger Federer | Zdroj: Profimedia

V pátek večer zakončil Roger Federer svoji veleúspěšnou kariéru. Slova uznání se na něj valí ze všech stran, ať už z pozice fanoušků, médií, nebo současných a bývalých hráčů. Pozadu nemohl zůstat ani jeden z jeho největších rivalů Novak Djokovič, který fenomenálního Švýcara označil za jednoho z nejlepších sportovců všech dob.

Svůj poslední profesionální zápas kariéry odehrál Roger Federer na Laver Cupu ve čtyřhře po boku Rafaela Nadala. Součástí jeho týmu výběru Evropy byli také další hráči, se kterými se pral o ty největší tenisové trofeje. Pochopitelně nemohl chybět ani Novak Djokovič, který nijak neskrýval své dojetí. 

"Myslím, že se všichni shodneme na tom, že se jednalo o jeden z nejkrásnějších momentů na tenisových dvorcích, které jsme viděli ať už naživo, nebo v televizi. Už předem jsme věděli, že to bude velmi emotivní loučení s Rogerem. Byli jsme unešení daným momentem a mixem všech možných emocí," přiznal Djokovič po sobotním zápase, ve kterém porazil Američana Francise Tiafoea. 

Související obsah

​"Cítím smutek, protože jeden z nejlepších sportovců historie odchází do důchodu. Na druhou stranu jsem ale šťastný, jak to všechno proběhlo. Je skvělé, že jsem toho společně s výběry Evropy a světa mohl být svědkem. Byl to jeden z nejkrásnějších momentů, které jsem ve svém životě zažil," pokračoval Djokovič v emotivním proslovu. 

Roger Federer strávil na profesionálním okruhu dlouhých 24 let, během kterých odehrál více než 1 500 zápasů. Po celou dobu měl plnou podporu přátel a rodiny, což zmínil i při svém loučení, kdy vyzdvihl svoji manželku Mirku, díky které vydržel na kurtu tak dlouho. "Naprosto Rogerovi rozumím, protože vím, co je nezbytné pro to zůstat na Tour tak dlouho. Je to individuální sport, tak si lidé myslí, že je jenom na nás, jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme. To je zčásti pravda, ale na druhou stranu bychom toho nebyli schopni bez podpory našich nejbližších," řekl Djokovič. 

Podívejte se na momenty z posledního zápasu Federerovy kariéry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události