Mladíci z Francie v přáteláku zdivočeli. Po čtyřech červených byl zápas ukončen

Červená karta | Zdroj: profimedia.cz

Přátelské utkání fotbalových reprezentací do 18 let Francie a Polska se v přátelském duchu rozhodně neneslo. Mladíci ze země galského kohouta nasbírali ve druhém poločase čtyři červené karty a zápas byl předčasně ukončen. Jedno z vyloučení bylo navíc po brutálním útoku hlavou.

Přátelský zápas byl v rámci turnaje Lafarge Foot Avenir a nedělní souboj Francie s Polskem byl už v rámci posledního kola. První poločas proběhl bez problémů. Poláky poslal do vedení Slawinski, ale otočku v podání Francie zařídili Bentoumi a Housni. Do přestávky se ovšem šlo za nerozhodného stavu, jelikož na 2:2 srovnal skóre Kozlovsky.

Ovšem po přestávce se začaly dít velké věci. V 55. minutě byl vyloučen Housni, v 61. minutě Belocian a Poláci proti devíti soupeřům dali v 70. minutě vedoucí gól, který vstřelil Masiak.

Francouzi neunesli nepříznivý vývoj utkání, ve kterém potřebovali vyhrát, aby ovládli celý turnaj. A dvě minuty po gólu dostal další červenou kartu Gomis. Vše vyvrcholilo v 75. minutě. Darnell Bile nejprve nevybíravým způsobem sestřelil soupeře k zemi, a když oběť jeho zákroku vstala, uštědřil jí Bile ještě ránu čelem do obličeje.

Po tomto nesportovním zákroku pochopitelně na hřišti vznikla mela, ale ta neměla dlouhého trvání. Sudí totiž udělil Bilemu červenou kartu, a jelikož Francouzů zbylo na hřišti pouze sedm, sudí zápas předčasně ukončil. Poláci se díky výhře 3:2 stali vítězi turnaje.