MMA

Částková zná svou soupeřku pro KSW: Bude to tvrdý zápas, říká trenér Reinders

Částková zná svou soupeřku pro KSW: Bude to tvrdý zápas, říká trenér Reinders
Petra Částková a André Reinders | Zdroj: Se svolením Andrého Reinderse

V pondělí byla zveřejněna informace, že česká MMA zápasnice Petra Částková bude startovat v nejprestižnější evropské asociaci KSW. Představí se už 14. října na turnaji KSW 75, kde se utká s domácí Adriannou Kreftovou. To potvrdila samotná organizace v příběhu na svém instagramu. O blížícím se souboji se rozpovídal pro TN.cz trenér Částkové André Reinders.

"S KSW jsem v kontaktu už dlouho. Mluvili jsme o tom spolu už před nějakou dobou, tuším, že to bylo někdy na začátku června. Prvně se upeklo to, že Michal Martínek po svém angažmá v ACA přejde právě do KSW. A jelikož KSW chce udělat turnaj v Čechách, tak žádá další české bojovníky," odhalil úvodní kontakt s organizací Reinders.

"Navíc se snaží rozšiřovat i ženské divize. A teď organizaci zaujala Petra. Hlavně díky tomu, jak bojuje, ale samozřejmě i díky tomu, jak vypadá. Jelikož Petra není vázaná v žádné jiné organizaci, tak jsme se domluvili, že nastoupí na stejném turnaji jako Michal Martínek, tedy 14. října," prozradil Reinders. Mimo Částkovou a Martínka se na KSW 75 představí i David Martiník.

"Je skvělé, že tam budeme mít tři Čechy. KSW je pořád jedna z největších organizací v Evropě. Pro mě to bude o to speciálnější, protože tam budu mít dva své zástupce. Jsem rád, že můj tým má přesah do zahraničních organizací. Měli jsme teď i dva zástupce v Contender Series. Jsem za to strašně rád. Věřím, že teď oba naši zástupci vyhrají," pokračoval trenér MMA.

Související obsah

​Soupeřkou Částkové bude domácí Adrianna Kreftová. "Je to zkušená polská zápasnice, která je mezi profesionály zatím neporažená a má 3–0. I s amatéry má dohromady 5–1, když prohrála jenom první zápas. Je to hodně kvalitní soupeřka, ale Petře by to mělo fyzicky sedět. KSW očekává, že to bude přestřelka v postoji. I já očekávám, že to bude hodně tvrdý zápas, protože Petra je tvrdá bojovnice. To dokazuje ve všech svých zápasech. Aitana Alvarezová ze zápasu s Petrou odcházela totálně zakrvácená," zavzpomínal Reinders.

A jak je na tom Češka s formu nyní? "Petra je na tom s formou skvěle, navíc měla poměrně nedávno zápas. Trénuje skvěle a je to hodně zkušená bojovnice. Dělá svůj sport, protože ji baví. A tím pádem trénuje pořád. Na tom, že bude startovat na turnaji už 14. října, jsme se domluvili asi před měsícem, takže do přípravy to také vyšlo ideálně. Bude v dobré formě," doplnil na závěr zkušený trenér.

I Michal Martínek zná svého soupeře pro KSW 75:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události