Češi opět nedali penaltu a se Švýcary prohráli. V Lize národů padají o patro níž

Tomáš Souček v souboji s Xherdanem Shaqirim | Zdroj: Profimedia

Čeští fotbalisté se loučí s elitní divizí Ligy národů. V rozhodujícím zápase museli zvítězit na hřišti Švýcarska, což se nepodařilo. Český výběr byl aktivní, trefil tři tyče a Tomáš Souček navíc nedal penaltu. Gólově se tak prosadil pouze Patrik Schick, zatímco na straně soupeře uspěl Freuler a Embolo. Češi tak prohráli 1:2 a ve skupině skončili na posledním čtvrtém místě.

Češi klíčový souboj nezačali vůbec špatně. Už ve druhé minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Souček, ale jeho pokusu chyběla větší razance i přesnost. O pár minut později o sobě dal hlasitě vědět Vlkanova, který se z poměrně velké dálky opřel do balonu a napálil břevno. Výběr Jaroslava Šilhavého byl i nadále aktivní.

Sommer musel předvést parádní zákrok proti technické ráně Černého, kterou nakonec vytlačil na roh. Jenže následovala kritická minuta českého týmu. Shaqiri poslal z pravé strany centr na malé vápno, kde ho hlavou poslal do sítě Remo Freuler. A o pár sekund později to bylo 2:0. Breel Embolo využil zaváhání Kalvacha a následně se trefil přesně k tyči.

Čeští fotbalisté mohli snížit na konci prvního poločasu. Jemelkův centr napálil z první Coufal, ale trefil pouze tyč. Nicméně naděje přece jenom přišla. V poslední minutě první půle se Zima vydal do útoku po levé straně, následně viděl nabíhajícího Patrika Schicka, jenž se trefil přesně do šibenice.

​Do druhého poločasu nastoupil v české brance Jindřich Staněk, který musel nahradit zraněného Vaclíka. A hned v úvodu před ním bylo pořádně rušno, když Embolo z metru a půl netrefil odkrytou branku. Následně už se gólman plzeňské Viktorky předvedl v plné parádě. Opět byl v akci Embolo, který sice hlavičkoval skvěle, ale Staněk jeho pokus ještě lépe vyrazil.

Po hodině hry tak mohlo přijít vyrovnání. Po faulu na Schicka byl nařízen pokutový kop, ke kterému se postavil kapitán Souček. Ten poslal míč ze svého pohledu na levou stranu, ale Sommer ji dokázal zlikvidovat. Švýcaři tak přidali třetí branku, kterou dal Vargas, jenže byl v době přihrávky v ofsajdu a po konzultaci s VARem nebyl gól uznán.

Minutu před vypršením základní hrací doby poslal Coufal krásný centr na hlavu Kuchty, který opět orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Česko tak prohrálo se Švýcarskem 1:2 a loučí se s elitní skupinou Ligy národů. Ve druhém zápase Portugalsko na domácím hřišti podlehlo Španělsku 0:1, které se tak dostalo do elitní čtyřky soutěže.

Švýcarsko – Česko 2:1 (2:1)
Branky: 29. Freuler, 30. Embolo – 45. Schick.

Sestava Česka: Vaclík (46. Staněk) – Coufal, Kúdela, Zima, Jemelka – Souček, Kalvach (64. Kuchta) – Černý (79. Ševčík), Barák (64. Provod), Vlkanova – Schick.