AS Řím se natrápil s Lecce. Vedoucí Neapol zničila čtyřmi góly Cremonese

AS Řím slaví v italské Serii A druhou výhru v řadě a vrátil se na pátou příčku ligy. Tři body s Lecce ale byly hodně vydřené. O výhře 2:1 rozhodl z penalty Paulo Dybala. V čele je stále Neapol, která vyhrála 4:1 na hřišti Cremonese.

Mezi AS Řím a Lecce to zpočátku vypadalo na snadnou výhru domácích, když už se v šesté minutě prosadil hlavičkou na vzdálenější tyč Chris Smalling. Navíc ve 22. minutě dostal červenou hostující Hjulmand a nic trápení favorita nenasvědčovalo.

Jenže už v 39. minutě Lecce dokázalo srovnat zásluhou Gabriela Strefezza. Po změně stran ale byl nařízen pokutový kop ve prospěch AS. K němu se postavil Paulo Dybala a dal rozhodující gól zápasu. AS se tak vrátilo na pátou příčku Serie A.

​Ve vedení je i nadále Neapol, která zajížděla na hřiště Cremonese. A dlouho to vypadalo na dělbu bodů, protože ještě v 77. minutě to bylo 1:1. Jenže pak hosté třikrát udeřili, vyhráli 4:1 a před druhou Atalantou má náskok dvou bodů. Ta pouze remizovala s Udinese 2:2.

Nedělní výsledky 9. kola Serie A:

Turín FC – Empoli 1:1 (0:0)
Branky: 90. Lukić – 49. Destro.

Monza – Spezia 2:0 (1:0)
Branky: 32. Augusto, 63. Marí.

Salernitana – Verona 2:1 (1:0)
Branky: 19. Piątek, 90+4. Dia – 56. Depaoli.

Udinese – Atalanta 2:2 (0:1)
Branky: 67. Deulofeu, 78. N. Pérez – 36. Lookman, 56. Muriel (pen.).

Cremonese – Neapol 1:4 (0:1)
Branky: 48. Dessers – 27. Politano (pen.), 77. Simeone, 90+4. Lozano, 90+5. Oliveira.

AS Řím – Lecce 2:1 (1:1)
Branky: 6. Smalling, 48. Dybala (pen.) – 39. Strefezza.