MMA

Podívejte se, jak sledovat KSW 75. Do boje jde Martínek a další česká jména

Hned tři česká jména jdou do boje proti polským soupeřům na nepřátelské půdě. David Martiník, Petra Částková a Michal Martínek budou už tento pátek zápasit na KSW 75. Níže najdete všechny potřebné informace, jak galavečer sledovat, koho v kleci uvidíte i jaké šance dávají českým fighterům sázkové kanceláře.

Jak sledovat?

KSW 75 se odehraje v pátek 14. října v polském městě Nový Sadec. Karta nabídne celkem osm zápasů a vše odstartuje v 19:00 zápasem debutující Petry Částkové. Celý galavečer můžete sledovat na Voyo.

Hlavní tahák večera

O hlavní duel večera se měl původně postarat šampion polotěžké váhy Ibragim Chuzhigaev, který měl nově získaný pás bránit proti Ivanu Erslanovi z Chorvatska. Kvůli cestovním omezením byl šampionovi s ruským a tureckým občanstvím vstup na území Polska odepřen a zápas byl prozatím odložen na neurčito.

Novým hlavním zápasem je tak souboj v pérové váze mezi dosud neporaženým Robertem Ruchalou a UFC veteránem Damianem Stasiakem.

Související obsah

Tři česká jména na KSW 75

Petra Částková – Svěřenkyně Andrého Reinderse po Bellatoru a dvou výhrách na tuzemské scéně míří do další světové organizace. Při své KSW premiéře se střetne s debutující domácí zápasnicí Adrianou Kreftovou, která se MMA věnuje pět let. A mezi profesionály má zatím bilanci 3-0, z toho dvakrát soupeřku ukončila před limitem. 

David Martiník – Hned po Petře Částkové do klece nastoupí v KSW už ostřílený rodák z Těrlicka. Čech trénující převážně v Polsku má v KSW zatím skóre 1-2. Prohrál vždy na body – nedokázal využít svou výšku a přesné kopy z dob taekwonda. Výhru získal rychlým ukončením Lemmyho Krušiče. Nyní se do KSW vrací po prohře na tuzemské scéně, aby čelil méně zkušenému Kamilu Szkaradekovi, který trénuje své dovednosti v Krakově po boku Roberta Ruchaly.

Martiník to má v KSW 1-2. Vítězství si připsal loni, když v prvním kole přejel Lemmyho Krušiče:

Michal Martínek – Žebříčkově nejlépe postaveným českým zápasníkem na KSW 75 bude těžkotonážník s přezdívkou Blackbeard. Bývalý šampion OKTAGONu se pod vedením Andrého Reinderse do KSW vrací čtyři měsíce po svém debutu jako pětka těžké váhy, aby pokračoval v honbě za titulem.

V cestě za titulovou šancí se tentokrát střetne se zkušeným Danielem Omielanczukem. Čtyřicetiletý veterán patří k nejzkušenějším bojovníkům v Polsku, s bilancí 4-5 prošel UFC a pak roky působil, stejně jako Martínek, v ruské organizaci ACA. Poslední tři zápasy sice prohrál, včetně boje s Ricardem Praselem, ale předtím si připsal výhry nad dvěma ze tří Martínkových přemožitelů, tedy nad Danielem Jamesem a Denisem Smoldarevem. 

V prvním zápase na půdě KSW Martínek taktickým výkonem jasně přebodoval Poláka Filipa Stawowého. Na KSW 75 však zápas na tři kola nečekejte, oba ranaři hlásí, že jsou připraveni na válku. A jak je známo, tu v těžké váze snadno rozhodne jediný úder. Kvůli změně hlavního zápasu se duel Martínek vs. Omielanczuk stal hlavním předzápasem večera.

Připomeňte si první zápas Blackbearda v KSW:

Bývalý šampion i soupeř Karlose Vémoly

Vedle českých jmen na kartě figurují i další zápasníci, kteří by neměli ujít vaší pozornosti. Například bývalý šampion Tomasz Narkun se do klece vrací poprvé od ztráty titulu v polotěžké váze, aby přivítal v KSW debutujícího Brazilce Luise Henriqua da Silvu. Toho mohou čeští diváci znát pod přezdívkou Frankenstein, se kterou se dvakrát objevil v organizaci OKTAGON MMA. V roce 2019 se dokonce utkal s Karlosem Vémolou. S Terminátorem sice prohrál, ale až po třech kolech na body.

Do akce se vrací také jediný zápasník z Lucemburska pod křídly KSW – Yann Liasse. Specialista na submise (5 z 8 výher) v KSW vyhrál už dvakrát, tentokrát se utká s neporaženým nováčkem Adrianem Gralakem.

Jak vidí šance Čechů sázkové kanceláře?

Ani jeden z českých bojovníků není podle českých sázkových kanceláří považován za favorita. Nejnižší kurz je na Michala Martínka, na kterého si můžete vsadit v kurzu 2, zatímco na jeho soupeře je vypsáno 1,73. V případě, že věříte Petře Částkové, je možné si na ni vsadit v kurzu 2,35. Na její soupeřku bookmakeři nabídli kurz 1,53. Největším papírovým "outsiderem" je David Martiník, jehož sázkové kanceláře ocenily kurzem 2,75, jeho soupeř má 1,4.

Zápasová karta

pérová váha: Damian Stasiak (13-8) vs. Robert Ruchala (7-0)

těžká váha: Michal Martínek (10-3) vs. Daniel Omielanczuk (25-13-1)

polotěžká váha: Tomasz Narkun (18-5) vs. Luis Henrique da Silva (18-8)

pérová váha: Adam Soldaev (6-1) vs. Oleksii Polischuck (10-3)

polotěžká váha: Adam Tomasik (6-1) vs. Madalin Pirvulescu (4-0)

lehká váha: Yann Liasse (8-1) vs. Adrian Gralak (5-0)

bantamová váha: David Martiník (5-4) vs. Kamil Szkaradek (2-0)

muší váha: Adriana Kreftová (2-0) vs. Petra Částková (6-4)

KSW 75 | Zdroj: Nova Sport / KSW
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události