Benzema po dvou neuznaných gólech bavil. Při oslavách si utahoval z VARu

Real Madrid si v LaLize prodloužil ligovou neporazitelnost už na 10 zápasů. K výhře nad Elche 3:0 přispěl jedním gólem i čerstvý držitel Zlatého míče Karim Benzema. Tomu před tím VAR neuznal jeho první dvě trefy kvůli ofsajdu a kanonýr si na to vzpomněl i u oslav regulérní branky.

Benzema poprvé dopravil míč do sítě už v 6. minutě, VAR byl ale proti a skóre se kvůli ofsajdu nezměnilo. A obdobný scénář se opakoval i zkraje druhé půle v 61. minutě. Mimo jiné video asistent rozhodčího překazil zápis mezi střelce i Alabovi.

Nicméně v 75. minutě to už vyšlo. Benzema si ve vápně narazil s Rodrygem, ten kapitánovi vrátil patičkou a francouzský kanonýr z první vyslal nechytatelnou bombu, která skončila v síti. A čerstvý držitel Zlatého míče slavil s živou vzpomínkou na dva neuznané góly a při oslavách ironicky signalizoval, že by jasný gól mělo zkontrolovat video.

Real Madrid po deseti zápasech, s bilancí devíti výher a jedné remízy, suverénně vede španělskou ligu. Druhá Barcelona na největšího rivala ztrácí šest bodů, ale má zápas k dobru. Šest bodů dělí od prvního místa i třetí Real Scoiedad, který naposledy ukořistil výhru nad Mallorcou.