Motorsport

König uctil památku zesnulého jezdce. Má na motorce okřídlenou helmu

König uctil památku zesnulého jezdce. Má na motorce okřídlenou helmu
Motocyklový závodník Oliver König | Zdroj: ORELAC Racing

Český motocyklový závodník Oliver König udělal moc hezké gesto. Dvacetiletý jezdec stáje Orelac Racing Team si nechal nalepit na svou superbikovou motorku okřídlenou helmu s číslem 72, která má uctít památku nedávno zemřelého soupeře z MS superbiků Victora Steemana. Ten podlehl v pouhých 22 letech následkům nehody z říjnového závodu v Portugalsku.

Seriál MS superbiků pokračoval na začátku října v portugalském Portimau, kde ale došlo k tragické události. Po vážné nehodě totiž v nemocnici podlehl následkům zranění ze střetu s Josém Pérezem Gonzálezem teprve dvaadvacetiletý závodník Victor Steeman. 

Ve světe motorsportu se ihned strhla vlna solidarity a Nizozemcově rodině, blízkým i stáji přišla spousta kondolencí. S krásným gestem se vytasil i český závodník Oliver König, jenž si nechal na svou motorku nalepit speciální obrázek – okřídlenou helmu s číslem 72, která má uctít Steemanovou památku. 

Rodák z Prahy se s novinkou pochlubil na svém instagramu, kam přidal i dojemný vzkaz "Navždy náš Victor. #72." Teď doufá, že zajede co nejlepší výsledky. Do konce sezony už Königa totiž čekají jen tři zastávky – v Argentině, Indonésii a Austrálii. 

Související obsah

​"Už není kam uhnout, musím prostě ukázat progres. A nejlépe vyjet svůj první bod. To už by bylo fakt potřeba," uvedl, jaké si v závěru své nováčkovské sezony elitní motorkářské kategorie klade cíle. 

Oliver König si nedávno zatrénoval na ploché dráze na Markétě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události