Hokej

To byla paráda. Brankář Caroliny pomohl k výhře zákrokem ve stylu Haška

Carolina v noci na pátek rozdrtila v hokejové NHL Edmonton 7:2. K výhře pomohl skvělým zákrokem i brankář Pjotr Kočetkov. Při pohledu na jeho styl si leckdo vzpomněl na Dominika Haška, který podobným způsobem vychytal mnohé útočníky.

Brankář Caroliny Pjotr Kočetkov nastoupil teprve ke svému prvnímu utkání v tomto ročníku NHL. Celkem má odehrané jen čtyři zápasy. Přesto se blýskl parádním zákrokem.

Úplně sám na bránu se řítil útočník Edmontonu Zach Hyman. Třiadvacetiletý Rus se ho ale nezalekl. Vyjel si až skoro mezi kruhy, a když se ho Hyman snažil kličkou obejít, Kočetkov se ve stylu Dominika Haška převalil přes záda ve směru kličky útočníka Edmontonu. Puk se brankáři podařil v rámci zákroku zastavit pomocí hokejky.

Související obsah

​K výhře Caroliny nad Edmontonem přispěl Kočetkov 20 zásahy a svým dobrým výkonem se přihlásil o větší zápasové vytížení. Za vítězný tým Hurricanes si připsal dva body za asistence také český útočník Martin Nečas.

Carolina–Edmonton 7:2
Branky a nahrávky: 20. A. Svečnikov (Teräväinen, Aho), 26. Burns (Nečas, Teräväinen), 31. A. Svečnikov (Nečas), 40. J. Staal (Martinook, Slavin), 55. Martinook (Skjei, Fast), 56. A. Svečnikov (Aho, de Haan), 58. Fast – 28. Hyman (Draisaitl, McDavid), 48. McDavid (Barrie, Kulak)

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události