Leverkusen porazil Stuttgart, Hložek jen střídal. Bayern si poradil s Schalke

Bayer Leverkusen si v 15. kole německé ligy doma poradil se Stuttgartem 2:0. Patrik Schick zápas kvůli poranění lýtka vynechal. Druhý český kanonýr Adam Hložek odehrál 31 minut. Vítězství slavilo i RB Lipsko, které porazilo Brémy 2:1 a vyšplhalo se na druhé místo tabulky.

Leverkusen šel do vedení přesně po půl hodině hry, kdy se trefil Diaby. A stav 1:0 vydržel až do přestávky. V 59. minutě se trenér Alonso uchýlil k první změně sestavy a na hřiště vyběhl Adam Hložek. Český útočník se ale tentokrát mezi střelce nezapsal, naopak pouze obdržel v samotném závěru žlutou kartu. Vítězství Leverkusenu zpečetil Jonathan Tah, který na 2:0 upravil v 82. minutě.

RB Lipsko v Brémách vybojovalo cenné tři body. Býky poslal do vedení Silva už ve 13. minutě. Další gól přišel až po přestávce, to se na druhé straně trefil Gross a bylo to 1:1. Hostům ale v 70. minutě vrátil vítězství do rukou Schlager. Stav 2:1 už vydržel do konce hrací doby, což znamená, že se Lipsko po tříbodovém zisku vyhouplo na druhé místo tabulky. Na vedoucí Bayern ztrácí tři body, mistr ligy má však zápas k dobru a už večer může proti Schalke svůj náskok zvýšit.

Schalke i s Alexem Králem v sestavě přivítalo doma Bayern Mnichov. Utkání prvního s posledním žádné překvapení nenabídlo. První šanci měli sice domácí, ale Neuer si s Bülterovou střelou poradil. Následně byl blízko ke skórování Chupo-Moting, ale Schwolow jeho hlavičku vyrazil na tyč a Král pak odklidil míč do bezpečí.

Skóre se poprvé měnilo ve 38. minutě, kdy našel Musiala ve vápně patičkou Gnabryho a ten prostřelil brankáře Schalke. Po přestávce po bleskovém protiútoku přišlo zvýšení na 2:0. Do zakončení se dostal Chupo-Moting a po střele k bližší tyči vstřelil branku.

Skóre se mohlo měnit ještě několikrát, ale skvělý domácí brankář nedovolil Bayernu přidat další branky. Zápas tak skončil 2:0 pro Bayern, který si upevnil vedení v lize, naopak fotbalisté Schalke jsou stále poslední.