Fotbal

Bývalý slávista Bah míří na MS do Kataru. Jede i někdejší hráč Zbrojovky

Bývalý slávista Bah míří na MS do Kataru. Jede i někdejší hráč Zbrojovky
Alexander Bah | Zdroj: Profimedia

Soupisky na světový šampionát ve fotbale se uzavírají a každá reprezentace ještě dodává hráče do potřebného počtu 26 fotbalistů. Do nabitého dánského kádru se vešel i někdejší hráč Slavie Alexander Bah. Na arabský turnaj jede také Stefan Mitrovič, který v minulosti působil v brněnské Zbrojovce.

Základní nominaci Dánové oznámili již minulý týden, ale ještě tam trenér Kasper Hjulmand nechal místečka pro pár hráčů. V poslední vlně se dočkala i někdejší hvězda české ligy Alexander Bah. Ten aktuálně působí v portugalské Benfice. 

Bah i po přestupu z české soutěže potvrzuje své kvality. Letos za přední portugalský celek nastoupil do 23 zápasů, ve kterých zapsal šest asistencí. Své Benfice dokonce pomohl k postupu ve skupině Ligy mistrů v konfrontaci PSG a Juventusu.

Související obsah

​V chorvatském kádru sice chybí jeho spoluhráč a také někdejší slávista Petar Musa, ale přesto má česká liga ještě jednoho zástupce. Za Srbsko jede obránce Stefan Mitrovič, který v minulosti působil chvilku v kádru brněnské Zbrojovky. Nyní hraje za Getafe. 

Podívejte se na kompletní nominaci Dánska: 

Se Stefanem Mitrovičem jsme nedávno mluvili v rámci projektu LaLiga Experience:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události