Fotbal

Kollerův film sbírá velké úspěchy. Na prestižním festivalu získal dvě ceny

Jan Koller sbírá se svým novým filmem pořádné úspěchy. Z libereckého festivalu postoupil na největší sportovní přehlídku filmů do Milána, kde snímek Jan Koller – Příběh obyčejného kluka získal hned dvě velké a prestižní ceny.

Před měsícem na akci Sportfilm Liberec 2022 vyhrál snímek o Janu Kollerovi první místo a postoupil tak na největší sportovní festival v Miláně. Ten se uskutečnil minulý víkend a dopadl velmi dobře pro scenáristy Petra Větrovského a Roberta Štaffena. 

Jan Koller ovládl kategorii "osobnost sportovního filmu" a samotný snímek triumfoval jednou, dostal totiž světovou cenu kritiky. "Je neskutečné, že si vesničtí kluci mohli dojít na největší světový festival sportovních filmů pro dvě hlavní ceny a ještě do Milána," zhodnotil režisér Petr Větrovský na svém instagramu.

Související obsah

​Film o nejlepším střelci české reprezentace má na síti ČSFD již velmi slušných 78 % a zařazuje se mezi nejlepší životopisné sportovní filmy nejen v České republice. Vy si samotný snímek můžete přehrát na Voyo

​"Už když jsem byl fotbalista, tak jsem si cenil týmových úspěchů. A stejně beru i tuto cenu z filmového festivalu. Největší zásluhu na tom mají režisér Petr Větrovský, kameraman Robert Šteffen a další členové týmu. Moc si toho cením, je to ocenění za dlouhou práci," dodal Koller.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události