Tenis

Naděje pro Djokoviče! Na Australian Open prý bude moci startovat

Naděje pro Djokoviče! Na Australian Open prý bude moci startovat
Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia

Srbský tenista Novak Djokovič bude moci prý příští rok startovat na Australian Open, uvedly to zdroje blízké australské vládě, které ale nemají oprávnění mluvit veřejně. Bude mu tak zrušen tříletý zákaz vstupu do země, který mu byl udělen, když byl loni v lednu deportován ze země.

To jsou skvělé zprávy pro všechny tenisové fanoušky. Jeden z nejlepších hráčů historie bude zřejmě moci startovat příští rok na úvodním grandslamu sezony. S touto informací přišla řada věrohodných zahraničních médií, která jsou v kontaktu se zástupci australské vlády.

K celé záležitosti se už dříve vyjádřil ředitel turnaje Craig Tiley, který doufá, že se Djokovič příští rok na Australian Open vrátí. "Je to zcela na australské vládě. Vím, že Novak chce přijet a bojovat o titul," řekl před pár dny. V říjnu o tom promluvil i sám Djokovič, že dostává pozitivní signály, že se bude moci turnaje účastnit. 

Djokovič byl loni v lednu z Austrálie deportován. Bylo mu zrušeno vízum, protože se nenechal očkovat proti covidu-19, což bylo pro vstup do země povinné. Tehdejší ministr pro imigraci Alex Hawke řekl, že to bylo ve veřejném zájmu. Následně byl srbskému tenistovi udělen tříletý zákaz vstupu do země. 

Související obsah

​Pokud se zvěsti zahraničních médií potvrdí, bude Djokovič moci zabojovat o svůj jubilejní desátý titul na Australian Open. Od roku 2019 zde navíc nenašel přemožitele, když vyhrál tři turnaje po sobě. V loňském roce zde nemohl ze známých důvodů startovat. 

Djokovič dostal k jubilejnímu 1 000. vítězství obrovský dort:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události