MS ve fotbale 2022

Eden Hazard pojede na světový šampionát, z Realu však možná odejde

Eden Hazard pojede na světový šampionát, z Realu však možná odejde
Eden Hazard v dresu Realu Madrid | Zdroj: profimedia.cz

Eden Hazard tuto sezonu v Realu Madrid nepatří ke stabilním hráčům základní sestavy, můžou za to i zdravotní problémy, kterých měl v posledních letech belgický fotbalista celkem dost. Jednatřicetiletý Belgičan byl přesto nominován na mistrovství světa, jeho budoucnost v Realu je však nejistá.

Hazarda fotbal stále baví: "Lidé mají pochyby o tom, co dokážu, ale já o sobě nepochybuji." Fanoušci o něm ale pochybují a už dlouho se ozývají hlasy, že by měl za svůj plat předvádět lepší výkony, a nebo by měl odejít. "Já to chápu, za poslední tři roky jsem neodehrál moc zápasů," reagoval Hazard na pochybnosti fanoušků.

Už v minulosti se diskutovalo, že z klubu kvůli malé zápasové zátěži odejde. V rozhovoru pro deník Marca však Hazard odmítl, že by dřívější přestupové spekulace byly reálné. Prý neexistovala žádná reálná přestupová nabídka – ani od jeho bývalého týmu Chelsea.

Belgický fotbalista však naznačil, že by v letním přestupovém období mohl opustit klub: "Mám smlouvu do roku 2024, ale záleží to na klubu. Pokud mi řeknou: 'musíš jít', budu to akceptovat, protože tak to chodí."

Hazardovi a celé jeho rodině se v Madridu líbí, v klubu by tak rád zůstal: "Rád bych hrál víc. Chtěl bych ukázat, že jsem stále dobrý hráč. V klubu jsou ale hráči s lepší formou."

Související obsah

​V minulosti byla Hazardovi vyčítána také nadváha. "Každou sezonu je to stejné. Během sezony makám a hraju fotbal, ale o prázdninách odpočívám a nic nedělám, na tom se nic nezmění," uvedl ke svým letním problémům s vlastní postavou.

Proto, aby se udržoval v dobré kondici i po zranění, změnil spoustu věcí. Začal chodit do posilovny, což dříve skoro nedělal, a také dbá na správnou stravu.

A jak vidí šance Belgie na nadcházejícím šampionátu? "Jsme dobrý tým, máme i víc zkušeností než na mistrovství světa v Rusku, ale já nehraju, Lukaku byl zraněný. Myslím si, že jsou lepší týmy než my."

Podívejte se na poslední zápas Realu v Lize mistrů. Hazard opět nenastoupil, tentokrát kvůli zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události