Další sporty

Aleš Opatrný s valachem Forewerem vyhrál první závod Prague Playoffs

Lepší začátek čtvrtého ročníku Global Champions Prague Playoffs si čeští fanoušci parkurového skákání nemohli přát. V zahajovací soutěži kategorie CSI5* s překážkami do 145 centimetrů vyhrál stejně jako před rokem Aleš Opatrný v sedle Forewera. Večer se v klání týmu do semifinále probojovali Hamburg Giants s českou jezdkyní Sarou Vingralkovou.

Čistou jízdou si Aleš Opatrný vyjel první místo v čase 56,24 sekundy. Jízda mu krásně vyšla, když se nikde nezasekl a s klidem projel až do cíle.

"Bylo to skvělé, dnes tady je spousta diváků. Minulý rok jich tu první den nebyla ani polovina. Nevím, kde se vzali, ale na dekorování jich bylo ještě víc než při soutěži," pochvaloval si vítěz po slavnostním dekorování skvělou atmosféru. Hned však začal promýšlet další jeho účast při mítinku GC Prague Playoffs. "Musím se rozhodnout, zda zítra bude Forewer startovat, nebo dostane pauzu. Pokud bude startovat, tak s ním půjdu jen pět nebo šest skoků. Chci ho malinko dostat na svoji stranu a zklidnit ho. V sobotu je pro nás nejdůležitější skákání, tak ho chci dobře připravit. Sil má dost, tudíž ho to nijak neunaví, když si skočí pět až šest skoků malinko víc kontrolovaně. Jak jsme šli dnes na čas, tak ke konci parkuru se mi začal házet doprava. To bych chtěl v pátek tréninkovým startem odbourat," dodal Aleš Opatrný.

V loňském roce Opatrný také dokázal vyhrát úvodní závod pražského Playoffs a i v současnosti má jeho kůň Forewer dobrou formu, když s ním Opatrný před dvěma týdny vyhrál dvouhvězdičkový závod v Šamoríně.

Anna Kellnerová se svým prvním koněm Catch Me If You Can Old nedokončila. Bylo to ale plánované, aby se na závěr nezranil kůň před hlavním bodem programu, kterým je týmová soutěž. 

"Catchie skákala dobře, měli jsme v plánu nejít celý parkur. Cítila se dobře, takže doufám, že v pátek bude dobře připravena. Atmosféra v aréně byla úžasná. Kurz byl docela technický na to, že to je otevírací soutěž. Nevím, jak to v pátek Uliano Vezzani postaví, když to už dnes takto osolil," zhodnotila Anna Kellnerová. 

Související obsah

Čtvrteční program vyvrcholil večer čtvrtfinálem týmové soutěže GCL Super Cup. Trať o dvanácti překážkách a patnácti skoky nejlépe zdolal tým Paris Panthers, který to ve složení Gregory Watheletem v sedle Nevadose S, Harrie Smoldersem na hřbetu Monaco N.O.P. a Benem Maherem s Falticem HB zvládl jen se čtyřmi chybami. Do semifinále postupuje osmice nejlepších, mezi kterými je i tým Hamburg Giants s českou jezdkyní Sarou Vingralkovou, která na trati udělal osm chyb. Osmici postupujících bez boje doplní čtyři nejlepší týmy celosezónního hodnocení. Mezi těmi jsou i Prague Lions. 

Pořadí čtvrtečního čtvrtfinále:

  1. Paris Panthers
  2. Madrid in Motion
  3. Istanbul Sultans
  4. Miami Celtics
  5. St. Tropez Pirates
  6. Valkenswaard United
  7. Hamburg Giants
  8. Rome Gladiators

Semifinále týmového závodu můžete sledovat v pátek večer od 20:00 na Nova Sport 1, Nova Action a Voyo. Součástí akce je i doprovodná koňská show určená pro rodiny s dětmi a všechny milovníky koní, nejen těch parkurových. Kromě Lorenza při ní diváci uvidí i soutěž čtyřspřeží nebo dostih shetlandských poníků s dětmi

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události