Sparta s novým trenérem jasně vyhrála, Třinec vyhrál v Liberci

Sparta s novým trenérem jasně vyhrála,  Třinec vyhrál v Liberci
Sparťané se radují ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejová Sparta hrála poprvé pod novým trenérem Miloslavem Hořavou, kterému start ve staronovém angažmá vyšel na jedničku. Pražané vyhráli na ledě karlovarské Energie naprosto jasně 5:1. Raduje se také druhý, třetí a čtvrtý tým aktuální tabulky.

Sparta hrála v Karlových Varech a za sebou měla sérii šesti proher v řadě. Na západě Čech ale chtěla bezpodmínečně vyhrát, což se ji nakonec povedlo. První branku vstřelil v 17. minutě Gustaf Thorell, na startu druhé třetiny přidal druhý zásah David Němeček.

Nakonec se Pražanům povedlo dát ještě další tři branky, vyšel hlavně start do třetí části. Prosadili se ještě David Tomášek, Ostap Safin a Roman Horák. Branka Jiřího Černocha šest minut před koncem pouze zmírnila debakl.

Vítkovice potvrdily druhý flek v nejvyšší soutěži a doma vynulovali Olomouc. Dvěma body se na výhře podíleli Petr Chlán a Dominik Lakatoš, čisté konto se 22 zákroky zapsal Aleš Stezka. Vyhrála i třetí Kometa Brno, která otočila domácí duel s Plzní.

Poslední Kladno získalo bod v domácím utkání s Mladou Boleslaví. Rytíři sice vedli, ale ve třetí třetině srovnal Kousal a v prodloužení rozhodl Matyáš Kantner. Liberci se doma nepovedlo zdolat zvedající se Třinec, který vyhrál 4:1. Tři body má i Mountfield.

20. kolo Tipsport extraligy:

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Fridrich (Lakatoš, Chlán), 23. Krieger (Lakatoš, Raskob), 46. Chlán (Stehlík, Kovář)

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 54. Černoch – 17. G. Thorell, 22. Němeček (Tomášek, Jandus), 41. Tomášek (Kempný), 46. Safin (Konečný), 48. Horák (Forman)

Mountfield HK – HC VERVA Litvínov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 45. Cingel, 59. Okuliar (Cingel), 60. Lalancette (Jergl, Jank)

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Horký (Holík, Zbořil), 48. Kundrátek (Zbořil, Holík), 57. Koblížek (Ščotka) – 18. Suchý (Malát)

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 1:2pp. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Babka (Melka, Zikmund) – 50. P. Kousal (Åberg), 62. Kantner

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. Ordoš (Filippi, Balinskis) – 15. Dravecký (Chmielewski), 34. Hudáček (Daňo, Jaroměřský), 37. M. Růžička (Voženílek), 51. Hudáček (Marinčin, Hrňa)