MS ve fotbale 2022

MS v Kataru je tady! Představujeme tým Novy, který vás bude turnajem provázet

MS v Kataru je tady! Představujeme tým Novy, který vás bude turnajem provázet
Štěpán Sokol, Milan Štěrba, Vojtěch Tichava a Michal Jinoch | Zdroj: TV Nova

Už v neděli začíná v Kataru fotbalové mistrovství světa. Hned 32 zápasů můžete sledovat na volně dostupných kanálech TV Nova a Nova Action. Celým turnajem vás budou provázet zkušení komentátoři, moderátoři a tvůrci zápasových studií, které můžete znát už z duelů Ligy mistrů a top evropských soutěží, jakými jsou německá Bundesliga, španělská LaLiga, italská Serie A, francouzská Ligue 1 nebo anglické poháry FA Cup a Carabao Cup. Přímo na místě bude mít televize Nova také svého reportéra Radka Mazala. Pojďme si je všechny blíže představit.

​Televize Nova má přímo na místě svého reportéra, který bude přinášet ty nejčerstvější novinky. Je jím Radek Mazal, který na Nově pracuje od roku 2017. Tuto roli si hned několikrát vyzkoušel během utkání v Lize mistrů. Kromě fotbalu se ale věnuje i jiným sportům. "Působím jako redaktor a moderátor Sportovních novin, takže se snažím udržovat přehled o většině sportů, kolegové by jistě kriticky posoudili, jak se mi to daří," říká s úsměvem.

Jeho velkým koníčkem je také motorsport. "Nedávno jsme dokončili pátý ročník pořadu Český motorsport, který moderuji a podílím se na dramaturgii a tvorbě scénáře, moderuji také televizní studia k závodům MotoGP," říká Mazal, jenž také dabuje sportovní pořady na Nova Sport a v minulosti si také vyzkoušel komentování NHL. "Je to jízda. Baví mě to," říká s nadšením.

Ještě než nastoupil na Barrandov, kde televize Nova sídlí, procestoval svět. "V odvětví ekonomie, práva a žurnalistiky jsem vystudoval vysoké školy v Ostravě a ve Finsku. Pak jsem dlouho žil, pracoval a působil jako dobrovolník v Indonésii, USA a Kanadě. Po návratu jsem nastoupil na neplacenou stáž do TV Nova. Nejprve na web, pak přišel další posun," popisuje Mazal svůj kariérní vzestup. "Na mé práci mě nejvíce baví super kolektiv sportovní redakce pod skvělým vedením. Zní to jako klišé, ale plním si sen," dodává spokojeně. 

Podívejte se na páteční reportáž Radka Mazala přímo z dějiště světového šampionátu:

​A jaká bude jeho funkce v Kataru? "Budeme divákům přinášet aktuální zákulisní informace přímo z místa. Těším se na spolupráci s kameramanem Filipem Sobotou. Oba věříme, že se neupečeme a hlavně že přispějeme k tomu, aby si diváci televize Nova tento sportovní svátek naplno užili," doufá Mazal. A co od celé akce očekává? "Těžko říci takhle z hlavy. Pláže, slunce, jídlo, maňána. Ne, dělám si srandu. Předpokládám, že za celkových 16 dní v terénu si moc neodfrkneme. Před zahraniční akcí je pokaždé těžko hádat, na co se nejvíce těším. A to mě na tom vlastně baví. Nikdy nevíte, co vás čeká, hlavně při živých vstupech.

Radek Mazal | Zdroj: TV Nova

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události