Brazilci se proti Švýcarsku trápili. Výhru vystřelil Casemiro, Kanárci slaví postup

Fotbalisté Brazílie porazili ve druhém zápase skupiny G Švýcarsko a slaví postup do další fáze mistrovství světa. Se soupeřem se ale hodně natrápili. V první půli neproměnil Vinícius tutovku a ve druhém poločase mu sudí navíc jeden gól kvůli ofsajdu neuznal. Vítěznou branku Kanárků zaznamenal až v 83. minutě Casemiro.

Oba celky začaly vzájemný duel opatrně a diváci viděli první velkou šanci až ve 27. minutě. Raphinha poslal z pravé strany do vápna nadýchaný centr, na který si naběhl Vinícius a vypálil. Sommer však jeho tutovku zneškodnil.

V 64. minutě se brazilští fanoušci radovali. Casemiro vyslal parádní kolmici na Viníciuse, jenž utekl švýcarské obraně a přízemní ranou poslal balon ke vzdálenější tyči. Rozhodčí však branku kvůli předchozímu ofsajdu neuznal, a tak skóre zůstalo 0:0.

​Po krásné akci Kanárků z 83. minuty už se ale průběžný výsledek měnil. Casemiro vystřelil z voleje a Sommer proti jeho parádičce neměl šanci. Vzápětí vystrašil švýcarskou defenzivu ještě Rodrygo, brankář soupeře ji však dokázal vytěsnit.

Brazilci tak vyhráli 1:0 a mají jistý postup ze skupiny G do další fáze turnaje.

Utkání skupiny G:

Brazílie – Švýcarsko 1:0 (0:0)
Branky: 83. Casemiro

Nejlepší hráč utkání podle redakce Nova Sport: Casemiro

Třicetiletý záložník Manchesteru United byl celý zápas velmi aktivní, a navíc vstřelil jedinou branku zápasu. Rozhodl tak o vítězství Brazílie 1:0 a nasměroval svůj tým za postupem