MS ve fotbale 2022

Předsedu FAČR Fouska překvapuje vyrovnanost turnaje, komu věří na titul?

Při zápase Nizozemska s Katarem byl hostem studia na Nově také předseda české fotbalové asociace Petr Fousek. V rozhovoru prozradil, kdo je podle něj největší favorit na titul a jak se mu líbilo v Kataru.

V úterním studiu mistrovství světa ve fotbale na Nově byl jedním z hostů také současný předseda Fotbalové asociace České republiky. Šampionát se mu zatím líbí, a to i proto, že je to svátek fotbalu, který je jen jednou za čtyři roky.

Vedoucí českého fotbalu byl na začátku šampionátu přítomen i přímo v Kataru. Kromě schůzek se zástupci FIFA a dalšími fotbalovými asociacemi stihl navštívit i dva zápasy. "Ten první zápas byl specifický díky katarské reprezentaci, ale jinak si myslím, že většina zápasů je zajímavá."

Fousek nebyl v Kataru poprvé, takže většina věcí splnila jeho očekávání, některé věci ho na šampionátu ale překvapily: "Překvapila mě intenzita některých kritických vyjádření, která se ani netýkala fotbalu. Největším překvapením je však pro mě vyrovnanost turnaje a že většina týmů ještě bude ve třetím kole hrát o postup."

Související obsah

​Co také mrzí Petra Fouska, je neúčast Česka na mistrovství světa. O účasti české reprezentace na příštím šampionátu však ještě nepřemýšlí. "To je zatím daleko. Náš hlavní cíl je probojovat se na ME 2024 do Německa a já věřím, že se nám to podaří."

Favorita na titul vyloženě nemá, ale zatím se mu nejvíc líbí Francie. A na koho narazí ve finále? "Těžko říct, nejvíce se spekuluje o Brazílii, ale nelze vyloučit ani překvapení." Fousek tak znovu připomněl vyrovnanost turnaje. "Jako Evropan si přeji, aby se co nejvíce evropských mužstev dostalo co nejdál," dodal Fousek.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události