Krejčí začíná v Atlantě více hrát. V noci předvedl i luxusní smeč

Jediný český hráč v NBA před novým ročníkem přestoupil do Atlanty, kde má ale velmi těžkou pozici a moc se na palubovku na startu sezony nedostával. Nyní si ale Vít Krejčí při zranění spoluhráčů zahrál a předvedl velmi dobrý výkon. Jeho Hawks navíc vyhráli nad hvězdným Denverem.

Do utkání s favorizovaným Denverem šlo jen jedenáct hráčů Atlanty, chyběla například jedna z největších mladých hvězd soutěže Trae Young. Hawks to ale nakonec nevadilo, Nuggets v domácí hale porazili rozdílem osmi bodů.

Vít Krejčí v minulém utkání odehrál 18 minut, předtím nehrál čtyři zápasy v řadě, a když už se na palubovku podíval, tak to bylo na hodně omezenou dobu. Proti Denveru nicméně písecký rodák odehrál přes 15 minut a k výhře pomohl dvěma body, dvěma doskoky a třemi asistencemi.

​Právě jeho jediné body přišly po krásné smeči na konci třetí čtvrtiny, v ten moment šla Atlanta do vedení 83:79. Nakonec zápas ovládla poměrem 117:109 a je čtvrtá ve své konferenci.

Fenomenální výkon v noci předvedl také Anthony Davis, který táhne své Lakers zpátky mezi elitu. Proti Milwaukee dal 44 bodů a přidal 10 doskoků, čímž zaznamenal double-double. Slavný kalifornský celek vyhrál 133:129.