MS ve fotbale 2022

Kane dal konečně gól a Anglie bez problémů porazila Senegal

Další osmifinálový zápas mistrovství světa ve fotbale svedl dohromady týmy Anglie a Senegalu. Angličané potvrdili roli favorita a i přes pomalejší začátek dokázali Senegalcům nasázet tři góly a bez problému postupují do čtvrtfinále, kde se střetnou s Francií.

Opatrný úvod zápasu příliš vzrušení nenabídl. Angličané měli trochu navrch, ale první vážnější šanci měl Senegal. Ve 22. minutě byl Sarr sám před brankářem, ale přestřelil.

Další obrovskou šanci měl Senegal o deset minut později, ale proti střele Diai krásně zasáhl anglický brankář Pickford.

Senegalci své šance neproměnili, a tak přišel trest. Z první vážné šance Anglie dokázala vstřelit gól. Bellingham našel ve vápně Jordana Hendersona a ten prostřelil brankáře Senegalu.

Ještě do konce poločasu dokázal zvýšit svou první brankou na turnaji Harry Kane, který dal gól po rychlém protiútoku Angličanů. Do šaten šli hráči za stavu 2:0 pro Anglii.

​Ve druhém poločase Angličané opět spoléhali na protiútoky a v 57. minutě se jim podařilo z jednoho z nich dát gól. Foden ve vápně přízemním centrem našel Saku, a ten překonal senegalského brankáře.

Anglie ve zbytku zápasu kontrolovala hru a ani jedna strana si nevytvořila větší šanci. Konečný výsledek 3:0 posouvá dál Angličany, kteří si ve čtvrtfinále zahrají proti Francii.

Výsledek osmifinále:

Anglie – Senegal 3:0 (2:0)
Branky: 39. Henderson, 45.+3. Kane, 57. Saka

Muž utkání podle redakce Nova Sport: Harry Kane

Kapitán Anglie dal jeden gól a dostával se i do dalších šancí. I díky němu Angličané vyhráli a postupují dál.