MS ve fotbale 2022

Hazard ukončil reprezentační kariéru. Chce se soustředit na Real Madrid

Hazard ukončil reprezentační kariéru. Chce se soustředit na Real Madrid
Eden Hazard v reprezentačním dresu | Zdroj: Profimedia

Fotbalista Eden Hazard po 14 letech letech končí reprezentační kariéru. Letošní výbuch Belgie na mistrovství světa bylo jeho posledním mezinárodním vystoupením. Nyní chce oživit svou upadající kariéru v Realu Madrid.

Jen pár dní po vyřazení Belgie už v základní skupině končí 31letý Eden Hazard reprezentační kariéru. "Dnes otáčím list. Děkuji za vaši lásku. Děkuji vám za vaši bezkonkurenční podporu. Děkuji za všechny radostně okamžiky, které jsme spolu sdíleli od roku 2008," prozradil Hazard na svém instagramovém účtu.

"Dnes jsem se rozhodl ukončit svou mezinárodní kariéru. Další generace je připravena. Budete mi moc chybět," doplnil fotbalista Realu Madrid. Podle belgického deníku Het Laatste Nieuws mluvil Hazard o svém konci se svými spoluhráči bezprostředně po zápase s Chorvatskem. Nyní se chce plně soustředit na klubovou kariéru.

Související obsah

​V reprezentačním dresu Hazard debutoval v 17 letech, když 19. listopadu 2008 nastoupil proti Lucembursku. Bývalý útočník Chelsea, kde prožil své nejlepší roky, odehrál za Belgii 126 duelů, v nichž vstřelil 33 gólů a přidal 36 asistencí. V 56 případech nastoupil s kapitánskou páskou.

Podívejte se na sestřih posledního zápasu Belgie na letošním mistrovství, ve kterém se utkala s Chorvatskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události