MS ve fotbale 2022

Z Brazilců si utahuje celý svět. Doběhla je karma, říkají fanoušci. Neymar asi končí

Z Brazilců si utahuje celý svět. Doběhla je karma, říkají fanoušci. Neymar asi končí
Brazilští fanoušci | Zdroj: Profimedia.cz

Chorvatsko v pátek šokovalo celý fotbalový svět, když vyřadilo z MS velkého favorita – Brazílii. Zatímco fanoušci jihoamerického státu truchlí a v týmu nezůstává kámen na kameni, ostatní se Kanárkům smějí. A neúspěch jim přejí. Svěřenci trenéra Titeho, jenž po prohře u mužstva končí, totiž prý v předchozích zápasech a při radostných tanečcích pokoušeli karmu. A ta jim to teď vrací.

"Tohle není to, co jsme očekávali," řekl podle listu The Guardian 27letý fanoušek Erico Vieira. Ten čtvrtfinále mezi svou rodnou Brazílií a Chorvatskem sledoval s rodinou a přáteli v baru v São Paulu.

A mluvil tak skoro za všechny příznivce Kanárků. Ti po předchozích utkáních mysleli na titul světových šampionů a Neymar a spol. jim dodávali díky dobrým výsledkům čím dál víc naděje. 

Ta ale zhasla po penaltovém rozstřelu s Chorvaty, kteří šokovali Brazilce i celý svět a postoupili na úkor favorita do semifinále. "Hráli jsme dobře, ale nedokázali jsme zakončit. Byla to jen jedna z těch věcí. Chybělo i štěstí," řekl také Erico. Nad některými neproměněnými šancemi se podivoval ve svém pozápasovém sloupku i novinář Paulo Vinícius Coelho. 

Podporu fanoušků přitom Kanárci měli neskutečnou. Kromě příznivců v Kataru i po celém světě se fandilo hlavně v Brazílii. Protože zápas začal na mnoha místech jihoamerického státu v poledne tamního času, zavřela většina společností předčasně nebo dala zaměstnancům volno. Všichni tak vyrazili do natřískaných barů, kde až do posledních chvil drželi palce. "Pokazili to. Je to hořká pilulka," hovořil za spoustu lidí Fabiano Núñez.

Teď navíc trnou, co s týmem bude dál. Na lavičce nebude pokračovat trenér Tite a zklamaný Neymar se nechal slyšet, že vůbec neví, co bude. Naznačil ale, že reprezentace by pro něj mohla být uzavřenou kapitolou. 

Brazilci tak teď kromě vyřazení či špatných zpráv z týmu navíc musí čelit posměškům z celého světa. Za porážku si údajně mohou hráči sami. 

Související obsah

Brazilce prý totiž dohnala karma za to, že předešlá vítězství slavili moc vehementně a speciálními tanečky, které se mohly zdát jako projev neúcty k soupeři. "Sbohem, Brazílie," připojují k vtipným obrázkům a videím.

Zareagovali i na situaci, kdy mluvčí brazilské reprezentace na tiskovce odhodil kočku. Navíc se shodují na tom, že Brazílie byla na šampionátu zbytečně přeceňovaná. 

Takhle si Chorvatsko na MS poradilo s Brazílií:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události