Hokej

Sedlák opouští NHL a vrací se do Česka. Posílit by mohl Pardubice

Sedlák opouští NHL a vrací se do Česka. Posílit by mohl Pardubice
Lukáš Sedlák v souboji s Michaelem McLeodem | Zdroj: Profimedia.cz

Lukáš Sedlák opustil pensylvánskou Philadelphii a vrátil se do rodné země. Český útočník brzy rozváže smlouvu a mluví se o jeho návratu do extraligy. Sezonu začínal ve východočeských Pardubicích.

Lukáš Sedlák po konci v KHL podepsal smlouvu s východočeskými Pardubicemi. Tam ale dlouho nezůstal a odešel do NHL, kontrakt mu totiž nabídlo Colorado z NHL. Tam ale odehrál jen tři duely. Následně byl poslán na listinu waivers, odkud si jej přetáhla Philadelphia.

Tam hrál pod trenérem, který jej do nejlepší ligy světa vytáhl – Johnem Tortorellou. Českobudějovický odchovanec odehrál za Flyers 27 utkání a nasbíral solidních 8 bodů (3+5). Ještě ve čtvrtek byl u výhry svého celku na ledě New Jersey. 

Související obsah

Nyní už končí. Zámořští novináři oznámili, že Lukáš Sedlák odcestoval do rodné země, kam podle Franka Seravalliho chtěl odejít. Již dříve se mluvilo o tom, že se Sedlák vrátí do Česka a nejspíše zakotví zpátky v Pardubicích.

"Chce se vrátit domů. Je to dobrý člověk a bude nám chybět. Znám ho už řadu let a nechám si to vysvětlit. Nemyslím si, že je vhodné, abych to vysvětloval já," řekl pro média trenér John Tortorella.

První gól za Philadelphii dal Sedlák před více než měsícem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události