MS ve fotbale 2022

Argentinci vrací úder. Sepsali vlastní petici: Přestaň fňukat, Francie

Argentinci vrací úder. Sepsali vlastní petici: Přestaň fňukat, Francie
Kingsley Coman v dresu Francie | Zdroj: Profimedia

Fanoušci Francie nemohli překousnout porážku ve finále mistrovství světa ve fotbale proti Argentině, a tak založili petici k opakování zápasu. Argentinci na to zareagovali svou vlastní peticí, kde žádají, aby Francouzi přestali fňukat.

Argentina slaví titul mistrů světa po strhujícím finálovém zápase nad Francií, které nakonec dokázala vyhrát po penaltovém rozstřelu 4:3. Utkání bylo plné zvratů a také kontroverzních momentů.

Fanoušci francouzského týmu se cítili poškozeni, zejména hlavním rozhodčím Marciniakem, a proto založili petici vyzývající k opakování zápasu. Ta měla v neděli odpoledne jen něco přes 220 000 podpisů.

Odpověď argentinských fanoušků na sebe nenechala dlouho čekat. Na petiční stránce change.org jeden z argentinských uživatelů Valentin Gomez založil petici s názvem "France stop crying" (Francie, přestaň fňukat).

Související obsah

V textu petice se píše: "Od chvíle, kdy jsme je porazili ve finále mistrovství světa, Francouzi nepřestávají plakat, stěžovat si a nechtějí se smířit s tím, že Argentina je mistrem světa."

"Tato petice je za to, aby Francouzi přestali fňukat a přijali fakt, že Messi je nejlepší v historii fotbalu a má syna Mbappého," uzavírá Gomez svou petici.

​Argentinská odpověď je mnohem úspěšnější než zoufalý pokus francouzských fanoušků. V době vydání článku měla přes 670 000 podpisů.

Podívejte se na sestřih finálového zápasu MS mezi Argentinou a Francií:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události