Motorsport

Plechy na šrot, ale na těle ani škrábanec. Český fotograf měl na Dakaru nehodu

Plechy na šrot, ale na těle ani škrábanec. Český fotograf měl na Dakaru nehodu
Poušť na Rally Dakar - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Fotograf Ondřej Záruba jezdí na Dakar Rally od roku 2013. Své snímky, které na nejnáročnějším motoristickém závodě pořídí, pravidelně vystavuje a sklízí s nimi úspěchy. Na letošní ročník ale bude mít trochu odlišné vzpomínky. Společně se svým novým kolegou havarovali a jejich auto je nyní v nepojízdném stavu. Naštěstí se ale vše obešlo bez jakéhokoli zranění.

Ve středu pokračuje Rally Dakar čtvrtou etapou. Třetí etapu výrazně ovlivnilo počasí. V poušti nezvykle hustě pršelo a foukal silný vítr. S nepříjemnou událostí se ve středu ráno musí vypořádávat i známý zlínský fotograf Ondřej Záruba, který na Dakaru fotí od roku 2013. Společně se svým novým kolegou havaroval. Informoval o tom na svých sociálních sítích.

"Vždycky to říkám. Dakar je jedno velké dobrodružství. Každý den píše několik malých i velkých příběhů. Veselých i smutných. Je to náročná soutěž jak pro jezdce, tak pro všechny okolo, fotografy nevyjímaje. A tak si smůla letos našla i nás," píše Záruba na úvod s tím, že za nehodu může únava, kterou způsobilo to, že se posádka auta včas nevystřídala. 

Související obsah

Nakonec měl ale Záruba s kolegou štěstí v neštěstí: "Naštěstí to odnesly jen plechy. Sice jsme šli jednou přes střechu, ale hlavně díky závodnímu rámu a bezpečnostním pásům se nikomu z nás nic nestalo. Ani škrábanec!" Autor několika knih o Dakaru, kde vystavuje své fotografie, ale rozhodně nic nevzdává. "Trochu se nám to sice zkomplikovalo, ale my to nevzdáváme a jedeme dál! Jak? To zatím nevím. Určitě něco vymyslíme. Držte nám palce," vzkazuje svým fanouškům. 

Třetí etapu na Dakaru výrazně zkomplikoval déšť:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události