Slavný francouzský rallyový závodník Sébastien Loeb bojoval v páté etapě Dakaru o vítězství, ale místo triumfu boural na duně a nabral 20minutovou ztrátu. Nakonec se musel spokojit s devátým místem v pátém pokračování slavného závodu.
Jedna z největších postav světové rally bojovala o první místo v páté etapě, ale místo oslav přišla chyba na duně, oprava vozidla a nakonec ztráta 20 sekund na vítěze al-Attíju.
"Myslím, že jsme jeli dobře, ale udělal jsem chybu na záludné duně. Přistáli jsme a narazili do velkého kusu velbloudí trávy a skončili s autem na boku. Takže jsme kvůli tomu ztratili nějaký čas, ale jinak to byla dobrá etapa. S autem nebyl žádný problém, takže to bylo docela dobré," napsal Loeb na své sociální sítě.
De la grosse attaque toute la spéciale pour tenter d’accrocher une deuxième victoire mais une petite erreur sur une dune et on perd quasiment 20 minutes 😬 #BRX #DakarRally #BFGoodrich #RedBull #SFR #RichardMille #Vulcanet #Sparco #indianmotorcyclefrance pic.twitter.com/vaHAg51Mkj
— Sébastien Loeb (@SebastienLoeb) January 5, 2023
Celá posádka je ovšem v pořádku a bude pokračovat ve slavném závodu. Loeb nakonec dojel devátý, celkově je 11. a na vedoucího Katařana al-Attíju ztrácí téměř dvě hodiny.
Martin Prokop byl ve čtvrtek 18., ale stále se drží v první desítce celkového hodnocení. Právě Prokop ve středu pomohl Loebovi do bivaku poté, co Francouz ovládl čtvrtou etapu. Loebovi totiž po finiši auto vypovědělo službu, a tak ho odtáhl český jezdec, který za to následně dostal cenu fair-play.
Martin Prokop má v Saúdské Arábii dokonce svůj fanklub: