APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Tempo je zběsilé a pak se dělají chyby. Ti nejlepší strašně riskují, říká Prokop

Automobilový závodník Martin Prokop si v dnešní etapě Rally Dakar pochvaloval těžkou jízdu v dunách. Ty mu oproti jeho soupeřům sedí, což potvrdil i na trati a v celkovém hodnocení se posunul na osmou příčku.

Martin Prokop v šesté etapě Rally Dakar dojel na 13. místě se ztrátou 21 minut, ale v celkovém pořadí se posunul na osmou příčku. "První část byla velmi rychlá, to nám nesedí. Ale pak se změnil charakter do velkých a těžkých dun, tam bylo potřeba opět trochu řídit. My potřebujeme aby se řídilo, ne aby se jelo rovně a naplno. Ty duny jsme si užili," řekl po etapě Prokop.

Prokop se posunul v celkovém pořadí i díky tomu, že někteří závodníci z čela pořadí ztratili. Stéphane Peterhansel, který byl před šestou etapou na druhé pozici, dokonce po nehodě musel skončit v soutěži. Technické problémy měli také Yazeed Al Rajhi a Carlos Sainz z průběžné třetí a čtvrté pozice celkového pořadí.

"Oni strašně riskují. Poslední dobou se na Dakaru jede rychle a závodníci věří tomu, že tam nic nebude, že to auto zvládne. Už je to za hranicí rozumu, nedělá se mi z toho dobře a my tohle riziko neakceptujeme. Rozhodně to není tak, že jedeme pomalu, ale tihle kluci jedou všude, co můžou," komentuje Prokop vysoké množství nehod i mezi velkými jmény Dakaru.

Související obsah

​Martin Prokop se nechce nechat vybláznit vysokým tempem a zdůrazňuje, že je to dlouhý závod: "Není to rally, je to Dakar a je to čtrnáct dní. Tempo se nastavilo od prologu úplně zběsilé a je vidět, že to nejde vydržet. Takže chyby se dělají a ještě nejsme ani v půlce a dějí se tyhle věci."

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události