Další sporty

Miami překonalo historický rekord NBA. Heat neminuli ani jeden trestný hod

Basketbalisté Miami Heat se v noci z úterý na středu nesmazatelně zapsali do historie NBA. V zápase s Oklahomou City Thunder totiž překonali rekord v proměňování trestných hodů. Domácí hráči proměnili 40 pokusů ze 40.

Žádnému týmu v historii nejlepší basketbalové ligy světa se nic podobného nepodařilo. Miami proměnilo 40 trestných hodů ze 40. Podobný výkon se podařil Utahu proti Portlandu 7. prosince 1982, kdy Jazz trefili 39 šestek z 39. Průměr této sezony v proměňování je 78 %, loni to bylo 77,5 %.

Miami o novém rekordu rozhodlo 12,9 sekundy před koncem, když poslední trestný hod proměnil Jimmy Butler, a tím zajistil Heat vítězství 112:111. "Pro Miami Heat je to prostě normální úterní večer," řekl trenér Erik Spoelstra. "Je to působivé. Patří jim za to velké uznání," dodal trenér Oklahomy Mark Daigneault.

Právě Butler se také zapsal do historických statistik. Dal 35 bodů, z toho 23 z trestných hodů, čímž vyrovnal druhý nejvyšší počet. Stoprocentní bilanci měl také James Harden, který jich ale 3. prosince 2019 za Houston zaznamenal dokonce 24. Stejný výkon jako Harden zaznamenal také Dirk Nowitzki 17. května 2011 za Dallas v rámci play-off proti Oklahomě.

Související obsah

​"Vyhráli jsme. Bylo to kompletní týmové úsilí. Jsem na své kluky hrdý," okomentoval trošku suše zápas Butler. Miami je aktuálně na osmém místě Východní konference.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události