Motorsport

Loprais po tragické nehodě končí na Dakaru. Neodstartoval do středeční etapy

Český závodník Aleš Loprais končí na letošním Dakaru. A to poté, co v deváté etapě srazil jednoho z fanoušků, který následně zemřel. Do středeční erzety průběžně vedoucí muž kategorie kamionů už neodstartoval. Loprais se přihlásil úřadům k vyšetřování, což mu znemožnilo start v další rychlostní zkoušce.

Pět etap před koncem nejslavnější rallye světa se podle webu thecheckeredflag.co.uk rozhodl Aleš Loprais vzdát letošní Dakar. Důvodem je patrně smrtelná nehoda z předešlé etapy, při které 43letý závodník přejížděl dunu a srazil fanouška, jenž následně zemřel. "Strašně mě to mrzí a už se to se mnou v životě potáhne," řekl ve videu Loprais, kde nehodu popisoval.

Podle oficiálního livetrackingu a mapy na stránkách Dakaru nebyl Loprais na cestě na start desáté etapy. V oficiální startovní listině sice figuroval, na trať měl vyjet v 11:05, ale nestalo se tak.

Související obsah

​Lopraisův kamion Lady69 byl navíc spatřen na přejezdu, jak je naložený na podvalu. Žádné oficiální potvrzení od samotného Lopraise ale zatím není k dispozici. Už ale přidali vyjádření organizátoři soutěže, podle kterých se Loprais přihlásil úřadům ke standardnímu vyšetřování a kvůli tomu nemohl startovat v desáté etapě.

Takto mluvil Aleš Loprais o tragické nehodě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události