Další sporty

Vlhová našla před závody ve Špindlu ztracenou motivaci. Nemůže se dočkat

Vlhová našla před závody ve Špindlu ztracenou motivaci. Nemůže se dočkat
Petra Vlhová | Zdroj: Profimedia

Už za dva týdny se do Špindlerova Mlýna vrátí Světový pohár žen v alpském lyžování. Chybět nebude ani úspěšná Slovenka Petra Vlhová, která zde dokázala v roce 2019 vyhrát v obřím slalomu. "Cítila jsem se tam jako doma. Nemůžu se dočkat," řekla olympijská vítězka z Pekingu.

V letošním roce se ale obří slalom nepojede. V plánu jsou dva slalomy. "Tím se nějak víc nezabývám a nebudu se trápit. V podstatě je mi jedno, že tam nebude superobří slalom, důležité je, že tam budu já," říká Vlhová bezstarostně. 

Letos v únoru dosáhla Vlhová životního úspěchu, když na olympijských hrách v Pekingu vyhrála zlatou olympijskou medaili ve slalomu. Od té doby jí forma trochu opadla, protože bojovala s motivací. "S motivací to bylo trochu těžší. Dostala jsem se do momentu, kdy jsem vyhrála všechno. Olympiáda byla sen a cíl a pak mi trvalo, než jsem se do toho dostala," přiznala Vlhová. "Mám štěstí, že mám skvělé lidi okolo sebe, kteří byli kolem mě i v horších časech. Snažili jsme se udělat vždy to nejlepší. Věděla jsem, že mě lyžování pořád baví a jen musí přijít motivace, což se stalo," dodala s úsměvem.

Související obsah

​Svého prvního vítězství od 11. března, kterého dosáhla ve Švédském Åre, se dočkala v úterý, kdy vyhrála slalom ve Flachau a porazila také Mikaelu Shiffrinovou, která útočila na rekordní 83. výhru ve Světovém poháru. "Pro mě je čest s ní závodit. Někdy je to trochu těžší, protože být na trati s někým, kdo stále vyhrává, je trochu demotivující. Ve Flachau jsem z toho měla o to větší radost. Porazit ji nyní je o dost těžší. Dokázala jsem sama sobě, že na to mám," říká Vlhová spokojeně. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události