Motorsport

Macík po triumfu: Bylo to nahoru dolů. Zabojujeme, vzkazuje před závěrem

Macík po triumfu: Bylo to nahoru dolů. Zabojujeme, vzkazuje před závěrem
Martin Macík na duně | Zdroj: Profimedia.cz

Předposlední etapa slavného závodu Rally Dakar přinesla další triumf českého jezdce. Martin Macík a jeho posádka ovládli třinácté pokračování závodu v Saúdské Arábii a posunuli se tak na druhé místo celého závodu. Na prvenství to ale už spíše nevypadá.

"Jsme v cíli. A bylo to zase dost drsné. Nebylo to zadarmo, ale snažili jsme se jet podle sebe. Bylo to nejdelší dunoviště, 150 km jenom písky. Od samého začátku opravdu náročná jízda. Myslím, že to bylo hlavně o tom udržet tempo, dát to psychicky," popisoval Martin Macík. 

Ten se do cíle dostal nejrychleji, trať Dakaru pokořil za tři hodiny a necelé tři minuty. "Nahoru, dolů, nahoru, dolů, furt, furt, dokola. Strašně dlouho to trvalo. 150 km jsme jeli tři hodiny. Až poslední pasáž byla rychlejší, nejdřív po písku a pak už po šotolině," dodal Macík.

"Namotaná etapa. Navíc jsme dost špatně viděli, protože svítilo zvláštní světlo. Míjeli jsme van den Brinka, honili jsme se s Janusem van Kasterenem. Předjeli jsme ho, když visel na duně. Ale na konci jsme zase my chvíli hledali jeden bodík, takže nás Janus docvaknul. A do cíle jsme si pak dali pěkný souboj," popsal třináctou etapu zase navigátor František Tomášek.

Související obsah

Před poslední etapou je v plném pořádku i kamion týmu MM Technology. Macíkova posádka bude nahánět ale více než hodinovou ztrátu, což je téměř nereálné. Muselo by se stát opravdu něco velkého. "Čenda je dneska úplně v pořádku. Něco nám klepalo v kabině. Ale zřejmě tam jen včera někdo nechal nářadí. Jinak jsem na něm po jízdě vůbec nic nenašel," pronesl automechanik David Švanda.

"Teď nás čeká přes 500 kilometrů přejezd, dáme si polštářky, budeme si povídat, koukat se z okénka na přírodu a Martin nás odveze do bivaku. Dakar končí až poslední etapou, posledním kilometrem. Budeme se i zítra snažit zabojovat a jízdu zvládnout co nejlépe," vzkazuje posádka na závěr.

Na Dakaru kvůli tragické nehodě skončil Aleš Loprais:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události