Motorsport

Sainz se necítil dobře, tak šel radši k doktorovi. Má dva zlomené obratle

Španělský automobilový závodník Carlos Sainz na letošním Dakaru skončil již v 9. etapě. Po nehodě, kdy se jeho auto převrátilo na střechu, měl zdravotní potíže. Až po návratu do Madridu zjistil, že má dva zlomené obratle.

Trojnásobný vítěz Rally Dakar Carlos Sainz letošní ročník slavné rally nedokončil. V 9. etapě přejel přes dunu moc rychle a po dopadu se jeho auto převrátilo na střechu. 

I přesto, že byl španělský závodník otřesený, rozhodl se pokračovat v závodě a etapu ještě dokončil. Nakonec však ze závodu odstoupil kvůli stavu svého automobilu, ale také kvůli bolesti na pravé straně hrudníku.

V pondělí Sainz na svém twitteru oznámil, že jeho zranění je horší, než si původně myslel: "Po návratu z Rally Dakar do Madridu přetrvávaly moje bolesti zad, které jsem si přivodil při nehodě na letošním ročníku, déle než obvykle. Na radu lékaře jsem šel na další vyšetření."

"Výsledky bohužel nepřinesly dobré zprávy. Zlomil jsem si pátý a šestý obratel. Dobré je, že oba obratle jsou stabilní. Ode dneška je mou prioritou co nejrychlejší zotavení," napsal v příspěvku Sainz.

Šedesátiletý Španěl ještě v závěru zprávy poděkoval za podporu, které se mu dostávalo v posledních dnech.

Související obsah

​Sainz vyhrál první etapu a ještě po 2. etapě vedl celkové pořadí automobilů na letošním Dakaru. Po 9. etapě odstoupil ze závodu a v kategorii automobilů se vítězem stal Katařan Násir al-Attíja.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události