Hokej

Dres, se kterým dal Jágr první gól po padesátce, se vydražil za statisíce

Dres, se kterým dal Jágr první gól po padesátce, se vydražil za statisíce
Jaromír Jágr v dresu Poldi, ve kterém vstřelil první gól po padesátce | Zdroj: se svolením Romana Mareše/Rytíři Kladno

Jaromír Jágr má za sebou rekord, který si hokejový klub na Kladně nepamatuje. V úterý 17. ledna se totiž vydražil jeho retro dres s paní Poldi, ve kterém dal svou první branku v dospělém hokeji po dovršení 50. roku. Vítěz aukce zaplatí téměř 200 tisíc korun.

Aukce začala na hodnotě 2 000 korun a dres Jaromíra Jágra měl neuvěřitelných 447 příhozů. Nakonec se raduje ze zisku exkluzivního kousku uživatel boardca, který vysází za prestižní sběratelský kousek celkem 185 tisíc korun. 

Celkem středočeský klub vybral přes 500 000 korun, hodně drahý byl také trikot Tomáše Plekance, který si nejšťastnější sběratel pořídil za 53 400 korun. Na částku přes 26 tisíc korun se dostal také kousek Jiřího Ticháčka, který ale v zápase nenastoupil.

Související obsah

"Skončila aukce speciální sady hraných dresů s paní Poldi, které Kladno oblékalo v 90. letech. Rytíři v této sadě odehráli první utkání tohoto roku, v němž bohužel prohráli s Plzní. Jaromír Jágr však vstřelil svůj první letošní gól, a to sběratelé rozhodně ocenili. Vždyť dres hrajícího majitele se vyšplhal na úctyhodných 185 823 korun. Celkový výtěžek je pak rekordních 501 023 korun, moc všem děkujeme," pronesl pro klubový web tiskový mluvčí Lukáš Jůdl. 

V roce 2012 Kladno vydražilo zlatý dres Jaromíra Jágra za 150 101 korun. Kousek s paní Poldi je ale absolutním rekordem v historii středočeského klubu. 

Takto v říjnu mluvil Jágr o konci kariéry, přesto se v lednu dostal na led a stal se nejstarším extraligovým střelcem historie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události