Neapol si upevnila vedení v Serii A. Zimův Turín porazil Fiorentinu s Barákem

Neapol v rámci 19. kola nejvyšší italské fotbalové soutěže zavítala na hřiště Salernitany. Vedoucí tým ligy si s klidem pohlídal výhru 2:0. Druhý gól vítězů vstřelil Osimhen, který s přehledem vede tabulku střelců. V dalším zápase Serie A Verona porazila Lecce 2:0. Do utkání Turína s Fiorentinou nastoupili i David Zima a Antonín Barák a šťastnějším byl nakonec Zima, jehož Turín zvítězil 1:0.

Vedoucí tým nejvyšší italské ligy Neapol byla od začátku zápasu se Salernitanou lepší. Po dvaceti minutách měl po rohu šanci Osimhen, ale brankář Ochoa se štěstím vyrazil. Na opačné straně se dostal do šance Kamil Piatek, jeho dělovku však brankář Neapole vyrazil na rohový kop.

Ve 34. minutě Osimhen procpal míč mezi brankářem a tyčí do branky a Neapol se radovala z vedení. Radost jí však dlouho nevydržela, protože zasáhl videorozhodčí a kvůli ofsajdu branka nebyla uznána.

Už to vypadalo, že celky půjdou do kabin za stavu 0:0, ale ve třetí minutě nastavení se do vápna Salernitany dostal Anguissa, který přihrál pod sebe a osamocený Giovanni Di Lorenzo poslal míč od břevna do brány.

​Tři minuty po začátku druhé půle Neapol přidala druhou branky. Zpoza vápna střílel Elmas jen do tyče, ale odražený míč si našel Osimhen a trefil poloodkrytou branku. Další branku mohl Osimhen přidat v 60. minutě, jenže jeho hlavičku Ochoa skvěle vyrazil.

Pár minut před konce zápasu mohl snížit Kamil Piatek, ale jeho střela se jen odrazila od vnitřní tyče zpět do hřiště. Do konce utkání už žádný gól nepadl, a tak Neapol porazila Salernitanu 2:0 a upevnila si vedení v Serii A.

V utkání Fiorentiny proti Turínu už v 11. minutě padl gól Turína, ale kvůli ofsajdu nemohl být uznán. I podruhé měl turínský Demba Seck smůlu, když svou střelou orazítkoval břevno. Na opačné straně střílel z voleje po centru ze strany Kouamé, ale brankář vyrazil míč na roh.

První regulérní branku mohli diváci vidět ve 33. minutě. Hráči z Florencie založili svou nepřesnou rozehrou protiútok Turína a ten využil krásnou technickou střelou z dálky Alexej Mirančuk. Po prvním poločase vedl Turín 1:0.

Ve druhé půli měl šanci na vyrovnání Giacomo Bonaventura, ale Milinkovič-Savič v brance Turína vytáhl míč na roh. Na konci základní hrací doby mohla Fiorentina vyrovnat, když Jovič už mohl střílet do odkryté brány, ale český obránce David Zima mu v tom zabránil. O chvíli později měl šanci na vyrovnání i Antonín Barák, ale brankář Turína skvěle zakročil. Turín tak porazil Fiorentinu 1:0.