Na trávník se po rakovině vrátil Haller. Hložek pomohl k výhře Leverkusenu

V 16. kole německé fotbalové Bundesligy na sebe narazily týmy Dortmundu a Augsburgu a bylo to velká přestřelka. Borussia třikrát v zápase vedla, ale Augsburg pokaždé dokázal vyrovnat. Na čtvrtý gól už hráči bavorského klubu odpovědět nedokázali, a tak Dortmund porazil Augsburg 4:3. V zápase se objevil také Sébastien Haller, který se vrátil po rakovině. Leverkusen porazil Mönchengladbach 3:2, ale v závěru se ještě musel bát o výhru. Adam Hložek byl u prvních dvou gólů Leverkusenu.

Zápas Dortmundu proti Augsburgu začal v rychlém tempu. První velkou šanci měl domácí Malen, ale jeho ránu brankář vyrazil. Skóre otevřel ve 29. minutě Jude Bellingham, který se opřel za vápnem do míče. A jeho střela zapadla do sítě.

Dortmundu vydrželo vedení jen 10 minut. Schlotterbeck při ležérní rozehrávce ztratil míč a nechal se obehrát od Belja, který přihrál Maierovi. Ten se dostal až do vápna Dortmundu a balón mu nezvládl od nohy odkopnout ani Özcan, který se míče dotkl. Arne Maier vystřelil na zadní tyč a míč skončil v brance. Augsburg tak vyrovnal na 1:1.

O pár minut později Schlotterbeck napravil svou chybu a po standardní situaci se prosadil hlavou. To ještě nebylo z prvního poločasu všechno. V nastaveném čase Augsburg vyrovnal na 2:2. Demirovič si naběhl na přihrávku za obranu a dloubl míč přes brankáře Kobela. Jeho střele, která nejspíše směřovala do branky, ještě pomohl domácí Ryerson. A dal si tak vlastní gól.

​V 62. minutě se na hřiště dostal i Sébastien Haller, který se na fotbalový trávník vrátil po prodělané rakovině. Nemoc mu byla diagnostikována krátce po přestupu do Dortmundu, a tak si dnes připsal svůj první ligový start za vestfálský klub.

Druhý poločas vypadal trochu klidněji než ten první, ale pak přišla divoká tříminutovka. Nejdříve v 75. minutě krásnou střelou strhl vedení na stranu Dortmundu Bynoe-Gittens. O dvě minuty později už bylo opět vyrovnáno. Yeboah napálil jen tyč, ale Čolina dorazil míč do brány. Skoro hned po rozehrání se opět ujal vedení Dortmund. Do míče se opřel Giovanni Reyna a jeho krásná rána skončila v síti.

Na Reynovu branku už Augsburg nenašel odpověď, a Dortmund tak porazil Augsburg 4:3.

​​V dresu Leverkusenu na hřišti Mönchengladbachu se představil i český útočník Adam Hložek. A hned se mohl předvést gólem. Ve 21. minutě se ve vápně dostal k míči a vystřelil. Jeho pokus však brankář vyrazil na tyč. Míč se však po odrazu od tyče dostal k Bakkerovi a ten neměl problém skórovat do prázdné brány.

Ve 42. minutě mohl Bayer přidat další gól, ale kvůli ofsajdu branka nebyla uznána. O minutu později už dal Leverkusen regulérní branku. Přes půlku hřiště se přehnal jako vítr Adli a zvýšil na 2:0. Třetí branku přidal po pěkné akci Amiri v 67. minutě. Vypadalo to, že si Leverkusen jde pro jasno výhru, ale ke konci se ještě musel bát o výsledek.

Dvě krásné branky vstřelil Stindl. Nejprve po střele z hranice vápna šel míč od tyče do brány a poté v nastaveném čase opět vystřelil z dálky a dal nádherný gól, který se odrazil do sítě od břevna. Vyrovnat se už domácím nepodařilo, a tak Leverkusen vyhrál 3:2 a posunul se na 9. místo v Bundeslize.

Podívejte se na sestřih zápasu Mönchengladbach – Leverkusen:

Výsledky 16. kola Bundesligy:

Dortmund – Augsburg 4:3 (2:2)
Branky: 29. Bellingham, 42. Schlotterbeck, 75. Bynoe-Gittens, 78. Reyna – 40. Maier, 45.+2. vlastní Ryerson, 77. Čolina

Mönchengladbach – Leverkusen 2:3 (0:2)
Branky: 82. Stindl, 90.+3. Stindl – 21. Bakker, 43. Adli, 67. Amiri