Ancelotti během zápasu věnoval divákovi žvýkačku. Je to frajer, píší fanoušci

Carlo Ancelotti | Zdroj: Profimedia

Real Madrid si v neděli došel pro pohodlnou výhru na hřišti Athletica Bilbao 2:0. I díky tomu měl trenér Carlo Ancelotti dobrou náladu, čehož využili fanoušci sedící přímo za lavičkou hostujícího celku. Zkušeného trenéra požádali o žvýkačku a on jim ji bez váhání dal, a to rovnou dvě. Italský kouč je totiž známý tím, že během zápasu spotřebuje až třináct žvýkaček, aby uklidnil své nervy.

Real Madrid v minulém kole LaLigy prohrál na hřišti Villarrealu 1:2, čímž ztratil důležité tři body v boji o mistrovský titul. Proti Athleticu Bilbao tak musel bezpodmínečně zabrat a zvítězit, aby mu konkurenční Barcelona neutekla na čele tabulky už na šest bodů. Díky gólu Karima Benzemy se Bílý balet dostal ve 24. minutě do vedení, což evidentně potěšilo a uklidnilo i domácího trenéra Carla Ancelottiho.

Zkušený italský kouč se poté procházel poblíž tribuny, kde v první řadě seděli fanoušci, a jeden z nich jej požádal o žvýkačku. Ancelotti neváhal, sáhl do kapsy a daroval mu rovnou dvě. Video se okamžitě stalo hitem internetu. "Don Carlo je frajer. Miluju ho," napsal jeden z příznivců. "To je úžasné," doplnil ho další.

Ancelotti během zápasů svého týmu bývá dost nervózní, a tak za 90 minut spotřebuje až třináct žvýkaček. Bývalý trenér Juventusu nebo AC Milán dokonce kouřil při zápasech i cigarety, dokud nebyly na stadionech zakázány.

Podobnou závislostí na žvýkačky trpěl například i bývalý veleúspěšný trenér Sir Alex Ferguson. Když 19. května 2013 odtrénoval svůj závěrečný zápas v kariéře proti West Bronwich Albion, který skončil divokou remízou 5:5, dostal se k poslední žvýkačce jeden z fanoušků, který ji následně vydražil na eBay za 390 tisíc liber (10,6 milionu korun). Celá částka šla poté na charitu.

Na sestřih utkání mezi Athleticem Bilbao a Realem Madrid se můžete podívat zde. Bílý balet vyhrál 2:0: