Hokej

Bodovat je moje práce, řekl Pastrňák po dalším úspěšném vystoupení

Další skvělý večer prožil v NHL bostonský David Pastrňák, jenž čtyřmi body pomohl porazit Montreal 4:2. Pozadu nezůstali ani další Češi. David Krejčí jeden gól dal a na jeden přihrál a Pavel Zacha také přidal asistenci. Všichni tři si vzájemnou spolupráci pochvalují a cítí, že se zlepšují zápas od zápasu.

"Nebylo to vůbec jednoduché. Mezi Montrealem a Bostonem je dlouhá historie a ty zápasy jsou vždy vyrovnané. Oni odehráli výborný zápas, ale nám se naštěstí podařilo dát pár minut před koncem vítězný gól," začal své hodnocení Pastrňák. Hlavně díky němu ale Bruins utkání nakonec zvládli a vyhráli 4:2. Jedním gólem a třemi asistencemi se na vítězství podílel právě havířovský rodák.

"Zatím se mi daří. Jsem ofenzivní hráč, takže bodovat je moje práce. Samozřejmě je všechno daleko jednodušší, když tým vyhrává a když hrajeme tak, jak letos zatím hrajeme. Obrovský dík patří ale spoluhráčům," je si vědom útočník, kterému v letošní sezoně patří v kanadském bodování celé soutěže třetí místo. Za 47 zápasů zaznamenal už 69 bodů (37+32).

Že začátek zápasu nebyl úplně ideální, to si uvědomuje i David Krejčí. "Někdy si musíme připomenout, že musíme chodit víc do brány. S Montrealem jsme hráli v první třetině hodně roztahaně, pak jsme si trošku v kabině pokecali a změnili jsme to. Naštěstí nám to nakonec vyšlo," okomentoval duel Krejčí, pro kterého šlo už o 1 004. zápas v základní části.

Související obsah

​Českou spolupráci v jedné formaci si pochvaluje Pavel Zacha, který má letošní sezonu zatím rozjetou na bodové maximum. Nejvíce bodů udělal v loňském ročníku ještě v dresu Devils, když jich zapsal 36, letos jich má zatím 31. "S takovými hráči, jako je Krejča a Pasta, se těžko hraje špatně. V průběhu sezony se neustále zlepšujeme a víme, kde máme být. Krejča s Pastou už toho mají spolu nahráno hodně, takže je to u nich jednodušší. Ale každý zápas s nimi se cítím lépe," dodal Zacha.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události