Fotbal

LFA ohlásila termínovou listinu na příští rok. Změní se i pravidla hostování

LFA ohlásila termínovou listinu na příští rok. Změní se i pravidla hostování
Tisková konference LFA | Zdroj: TV Nova

Už 28. ledna bude po zimní pauze opět rozehrána nejvyšší fotbalová soutěž v Česku. Na zasedání Ligového grémia už se však jednalo o termínové listině na další sezonu a také o dalších tématech. Řešily se i oslavy třicáté sezony samostatné české ligy.

Předchozí sezony ve Fortuna lize byly, co se týče termínů, trochu atypické. Nejprve kvůli covidu-19, potom kvůli MS v Kataru, které se konalo netradičně na konci kalendářního roku. I kvůli šampionátu začíná letos jarní část sezony už na konci ledna. První zápasy po zimní pauze se odehrají v sobotu 28. ledna. "Snad nám bude přát počasí," řekl na tiskové konferenci Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru LFA.

Termínová listina na příští sezonu byla hlavním bodem programu na Ligovém grémiu. V létě by měly obě nejvyšší české fotbalové soutěže začínat shodně 22. – 23. července 2023. Zimní přestávka by měla trvat osm týdnů, což považuje Svoboda za adekvátní. Začátek jarní části 1. ligy je naplánován na druhý víkend v únoru. Jaro ve 2. lize by mělo odstartovat v březnu.

Letos se hraje jubilejní 30. sezona samostatné české ligy. Už na začátku ročníku byly představeny jednotné ligové míče, se kterými se hraje, a spustil se oficiální ligový e-shop. Od února by se měly začít objíždět základní školy, kde se dětem bude přibližovat fotbal v Česku. V rámci třicátého kola se na stadionech odehraje speciální aranžmá věnované právě 30letému výročí.

Související obsah

​V dubnu bude LFA hostit zasedání evropských lig. "Z pohledu mezinárodní diplomacie to považuji za úspěch. Vážíme si důvěry European Leagues, která nám přiřkla pořadatelství 46. kongresu, a budeme se snažit v Praze uspořádat nezapomenutelné setkání," řekl Dušan Svoboda.

Od příští sezony bude v českých soutěžích zavedeno nové pravidlo o hostování. Do jednoho klubu ve stejné soutěži může jiný klub poslat maximálně tři své hráče. Ke změnám dochází kvůli regulacím FIFA, která k opatřením sáhla z důvodu vysokého podílu hráčů na hostování v některých klubech. Od ročníku 2025/2026 by se mělo toto omezení v Česku ještě rozšířit. Pravidlo o hostování tří hráčů v jednom klubu bude platit napříč soutěžemi, a navíc bude moct každý tým poslat hostovat maximálně šest hráčů celkově. Určitě výjimky se budou týkat hráčů do 21 let. 

Uvidíme při oslavách 30letého výročí ligy něco podobného jako v Kataru?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události