Hokej

Oilers využili služby nouzového brankáře. Kvůli McDavidovi si dokonce zachytal

Každá hokejová aréna v NHL má připraveného brankáře, který je označován jako "emergency". Většinou jde o univerzitního či vysloužilého muže, který nemá profesionální smlouvu a je připraven, pokud by se zranila například dvojka, či dokonce oba strážci svatyně. A přesně toto se stalo v noci ze soboty na neděli v kanadském Edmontonu.

Asi největším momentem je příběh rolbaře Davida Ayrese, který se ve 42 letech jako nouzový brankář podíval do branky Caroliny, která přijela do Toronta. V zápase se zranili brankáři James Reimer a Petr Mrázek, a tak šel do branky Ayres. Sice dostal dva góly z prvních dvou střel, přesto Canes dovedl dalšími osmi zákroky k výhře a stal se prvním "emergency" brankářem v historii NHL, který vychytal vítězství. 

V Edmontonu to bylo v noci o něco méně dramatické. Stuart Skinner onemocněl, a tak musel na střídačku pětadvacetiletý brankář Matt Berlin, který chytá na kanadské univerzitě. Právě se Skinnerem se Berlin potkal v minulosti v kategorii U15. Berlin si sedl na střídačku.

Související obsah

Ale to asi sám netušil, co se vlastně stane. Edmonton v závěru vedl 7:3 a kapitán Connor McDavid měl zavelet k tomu, aby hlavní trenér Jay Woodcroft poslal Berlina do branky a připravil mu tak vzpomínku do konce života. 

Brankář univerzitního týmu z Alberty – Golden Bears Hockey, se tak dostal do branky na 146 sekund, a připsal si dokonce jeden zákrok a během dvou a půl minut neinkasoval. Domácí aréna ho přivítala potleskem vestoje a hráči mu v závěru emotivně děkovali.

Související obsah

"Dozvěděl jsem se to během dne, když jsem dělal úkol do školy a říkal jsem si: Co se to sakra děje?" vtipkoval v rozhovoru pětadvacetiletý brankář. "Bylo to ale neuvěřitelné. Všichni se ke mně chovali moc hezky. Nikdy na to nezapomenu," dodal.

"Když mi řekli, že jdu do branky, tak jsem si myslel, že si ze mě dělají srandu," řekl sympatický brankář. Berlin chytával v kanadské juniorce, a je dokonce šampionem WHL. Nikdy ale nebyl draftován a nenastoupil v profesionálním dospělém hokeji. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události