Fotbal

Vaclík po přestupu do Anglie: "Klub si zaslouží být výše." Chytat bude v sobotu

Vaclík po přestupu do Anglie: "Klub si zaslouží být výše." Chytat bude v sobotu
Tomáš Vaclík | Zdroj: Profimedia

Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík si vyzkouší nové angažmá. V úterý přestoupil do týmu Huddersfield Town, který hraje o udržení ve druhé nejvyšší anglické fotbalové soutěži, ale loni byl jen jedno vítězství od postupu do Premier League. Smlouvu Vaclík podepsal do konce letošní sezony. Pro klubový web už poskytl rozhovor, ve kterém prozradil, že je připraven hrát už tuto sobotu proti QPR.

"Jsem trochu unavený, poslední dny byly trochu náročné, ale jsem nadšený. Nemůžu se dočkat, až se osobně seznámím se spoluhráči a začnu trénovat," řekl na úvod český brankář, který v Olympiakosu přišel kvůli zranění o pozici brankářské jedničky a poslední soutěžní zápas odchytal 27. září v Lize národů proti Švýcarsku. 

Na novou výzvu je Vaclík připraven. "O soutěži jsem toho hodně slyšel. Měli jsme a máme dost českých hráčů v Championship, takže myslím, že mám velmi dobrou představu, jak těžká tahle soutěž je. Anglická fotbalová kultura je jiná. Těším se na to."

Související obsah

​Trenéra brankářů dělá v Huddersfieldu Paul Clements, který na Vaclíka udělal velmi dobrý dojem. "Moc hezky o mně mluvil a těší se, až se mnou bude pracovat. Má skvělou reputaci mezi brankáři. Hodně jsem o něm slyšel a udělal velký progres s Jonasem Lösslem a také Leem Nichollsem, který je nyní zraněný, ale v loňské sezoně byl nejlepší brankář. On je jedním z hlavních důvodů, proč jsem sem přišel," řekl Vaclík nadšeně. 

​Svého nového svěřence si pochvaluje i Clements. "Tomáš se mi jako brankář líbí už dlouho. Myslím si, že má všechny předpoklady, aby dokázal být platný okamžitě. Je velmi zkušený, takže bude vzorem pro naše mladé hráče," řekl trenér brankářů, který musel vyřešit problém, kdy se mu zranila brankářská jednička Lee Nicholls. 

Vaclík si v Huddersfieldu prožije staronovou zkušenost. O záchranu hrál naposledy v dresu Viktorie Žižkov. "Zažil jsem to, když jsem byl velmi mladý, okolo 20–21 let. V prvním profesionálním klubu jsem hrál o záchranu. Od té doby jsem hrál jenom o titul nebo o poháry. Co jsem slyšel, je to pro Huddersfield těžká sezona. Ale myslím si, že si zaslouží být mnohem výše. Hlavně po loňské zkušenosti, kdy Huddersfield prohrál poslední zápas sezony proti Nottinghamu," připomněl Vaclík minulou sezonu, kdy Huddersfield skončil po základní části na třetím místě a v následném play-off o postup do Premier League prohrál až ve finále 0:1 s Nottinghamem. 

V letošní sezoně je Huddersfield momentálně na sestupovém 22. místě. Na Cardiff ztrácí tři body, ale má dva zápasy k dobru.

Nottingham postoupil na úkor Huddersfieldu a daří se mu i v Carabao Cupu, kde došel do semifinále. V prvním klání ale podlehl Manchesteru United 0:3:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události